Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları’nın Sözcüsü Ebu Ubeyde dün akşam yaptığı açıklamada ellerinde aralarında farklı milletlerden kişilerin de bulunduğu 200 ila 250 esir olduğunu açıkladı. Ubeyde açıklamasında “Geçici gözetim altında tuttuğumuz farklı milletlerden kişileri, sahadaki koşullar elverdiğinde serbest bırakacağız” dedi.

 "250 İLA 250 ARASI ESİR VAR"

Kandilli Müdürü Prof. Dr. Özener: "Her depremi öncü olarak algılamamak gerekir" Kandilli Müdürü Prof. Dr. Özener: "Her depremi öncü olarak algılamamak gerekir"

Sözcü Ebu Ubeyde, ellerinde 200 ila 250 civarı esir bulunduğunu ve bunların arasında yabancılarında olduğunu vurguladı. Esirlerin arasında çeşitli milletlerden kişiler de bulunduğunu belirten Ubeyde, yabancı esirleri ‘saha koşulları müsait’ olunca serbest bırakacaklarını vurguladı. Ubeyde açıklamasında “Geçici gözetim altında tuttuğumuz farklı milletlerden kişileri, sahadaki koşullar elverdiğinde serbest bırakacağız” dedi.

ESİRİN GÖRÜNTÜSÜ PAYLAŞILDI

Esir konusunda müdahil olmak isteyen küresel topluma mesaj veren Ubeyde “Küresel topluma ve mahkumlar meselesine dahil olmak isteyenlere, bu kutsal davada her Filistinli haneye mutluluk getirme kararlılığımızı iletmek istiyoruz” ifadelerini kullandı. El-Kassam’ın Telegram kanalından esir tutulan bir kişinin görüntüsü paylaşıldı.