Cumhurbaşkanı Erdoğan, BAE Devlet Başkanı Zayed Al Nahyan ile görüştü... Cumhurbaşkanı Erdoğan, BAE Devlet Başkanı Zayed Al Nahyan ile görüştü...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Türkiye'de bulunan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in eşi Mehriban Aliyeva ile bir araya geldi.

Emine Erdoğan, 7 Şubat'taki Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından ilk resmi ziyareti için Türkiye'ye gelen Aliyev'in eşi Aliyeva ile Devlet Konukevi'nde baş başa görüşme gerçekleştirdi. Seçimi yeniden kazanmaları dolayısıyla Aliyeva'yı tebrik eden Erdoğan, Aliyeva ile Sıfır Atık Vakfı ve Haydar Aliyev Vakfı arasında nasıl bir iş birliği yapılabileceği konularını ele aldı. Emine Erdoğan, Azerbaycan'ın ev sahipliği yapacağı COP29 dolayısıyla da Aliyeva'ya başarı dileğinde bulundu. 

EMİNE ERDOĞAN - MEHRİBAN ALİYEVA 

EMİNE ERDOĞAN: 'COP29 HAKKINDA FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULUNDUK'

Görüşmeye ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Emine Erdoğan, "Azerbaycan Cumhurbaşkanı’nın değerli eşi, dostum Mehriban Aliyeva ile bir araya geldik. Mehriban Aliyeva Hanımefendi'ye Karabağ Zaferiyle birlikte 30 yılın ardından seçimin tüm Azerbaycan topraklarında yüksek bir katılımla gerçekleştirilmiş olmasından duyduğumuz memnuniyeti ifade ettim. Bu sene Azerbaycan'ın ev sahipliğini üstlendiği COP29'a dair birlikte yürütebileceğimiz çalışmalar hakkında da fikir alışverişinde bulunduk. Yeniden Cumhurbaşkanlığı görevine seçilen Sayın İlham Aliyev'i ve kıymetli eşi Mehriban Aliyeva'yı yürekten kutluyor, başarılı bir görev süreci diliyorum. Seçim zaferinin dost Azerbaycan halkına hayırlar getirmesini temenni ediyorum" dedi.

Editör: Admin Admin