banner101

Sabancı, "Sakıp Bey, Toplumun Her Alanda Gelişmesi Gerektiğine İnanırdı"

Güler Sabancı: "Sakıp Bey, toplumun her alanda gelişmesi gerektiğine inanır ve “sosyal bilimlerin” de bu konuya katkısını çok önemserdi.

Sabancı Üniversitesi Onursal Başkanı merhum Sakıp Sabancı’nın vasiyeti üzerine verilen “Sakıp Sabancı Uluslararası Araştırma Ödülü”, Sakıp Sabancı Ailesi ve Sabancı Üniversitesi evsahipliğinde, 10 Nisan 2019, Çarşamba akşamı, Sabancı Center’da gerçekleşen törenle sahiplerini buldu.

GÜLER SABANCI: "SAKIP BEY, TOPLUMUN HER ALANDA GELİŞMESİ GEREKTİĞİNE İNANIRDI"

Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı: "Sakıp Bey, toplumun her alanda gelişmesi gerektiğine inanır ve “sosyal bilimlerin” de bu konuya katkısını çok önemserdi. Sakıp Sabancı Araştırma Ödülleri, Türkiye’de sosyal bilimler alanında verilen ilk uluslararası ödüldür."

Sakıp Sabancı Uluslararası Araştırma Ödülleri Jüri Özel Ödülü Sahibi Joseph S. Nye, Jr: "Yumuşak güç istediğinizi çekim yoluyla elde etmektir. Yumuşak güç bir ülkenin kültüründen, ideallerinden veya politikalarından kaynaklanabilir. Türkiye'nin geleceğinde yumuşak gücün rolü çok önemli."

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2019, 12:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner87