Çocukluktan bu yana kendisini hep bir oyuncu olarak hayal eden Fox TV’de yayımlanacak olan “İki Yabancı” dizisinde yer alan Begüm AkkayaMAG Ağustos sayısına özel açıklamalarda bulundu.

Güzel oyuncu Begüm Akkaya, kendisinde ayrı yeri olan yapımları ve keyifle çalıştığı ekipleri MAG Okurları için anlattı.  Kendisinde en çok etki bırakan yapımı aktaran Begüm Akkaya “Bendeki etkisi duygusal bir yerden değil, işin bütünü olarak çok sevdiğim ve zamanının ilerisinde bir deneme olarak gördüğüm için, Galip Tekin’in çizgi öykülerinin uyarlandığı fantastik gerilim türündeki Acayip Hikâyeler serisi. 2012 yılında, televizyonda otuzar dakika, her bölüm ayrı oyuncular ve hikâyelerden oluşuyordu. Tıpkı 1985’teki, Alfred Hitchcock’un televizyonda yayımlanan korku serisi gibi” dedi.

BEGÜM AKKAYA: “HİÇBİR EKİBİ BİRBİRİYLE KIYASLAMIYORUM” 

Begüm Akkaya:

Bugüne kadar çalıştığı ekiplerden bir ekibe olan bağlılığının altını çizen Akkaya “Hiçbir ekibi birbiriyle kıyaslayamıyorum. Herkes biricik ve deneyimlediğimiz şeyler çok farklı. Tabii ki bazı çalıştığım ekipler benim için daha özel olabiliyor ama âşık olduğum bir ekip var ki onlardan bahsetmeden geçemeyeceğim. Galata Perform’un oyunu Fairfly’da birlikte oynamaktan gurur duyduğum yetenekli meslektaşlarım Tuğçe Altuğ, Barış Gönenen, Atakan Akarsu ve yönetmenimiz Mark Levitas. Başıma gelen en iyi oyun arkadaşları onlar.” açıklamasında bulundu.

Bugüne kadar pek çok yapımda yer aldınız. Sizde en çok etki bırakanı hangisiydi?

Bendeki etkisi duygusal bir yerden değil, işin bütünü olarak çok sevdiğim ve zamanının ilerisinde bir deneme olarak gördüğüm için, Galip Tekin’in çizgi öykülerinin uyarlandığı fantastik gerilim türündeki Acayip Hikâyeler serisi. 2012 yılında, televizyonda otuzar dakika, her bölüm ayrı oyuncular ve hikâyelerden oluşuyordu. Tıpkı 1985’teki, Alfred Hitchcock’un televizyonda yayımlanan korku serisi gibi.

BEGÜM AKKAYA

Yönetmen ve ekip olarak düşünecek olursanız, kimlerle çalışmak oldukça keyifliydi? Sizde ayrı yeri olan birileri var mı?

Hiçbir ekibi birbiriyle kıyaslayamıyorum. Herkes biricik ve deneyimlediğimiz şeyler çok farklı. Tabii ki bazı çalıştığım ekipler benim için daha özel olabiliyor ama âşık olduğum bir ekip var ki onlardan bahsetmeden geçemeyeceğim. Galata Perform’un oyunu Fairfly’da birlikte oynamaktan gurur duyduğum yetenekli meslektaşlarım Tuğçe Altuğ, Barış Gönenen, Atakan Akarsu ve yönetmenimiz Mark Levitas. Başıma gelen en iyi oyun arkadaşları onlar.

Yakın zamanda vizyona giren film ve dizi projeleriniz var. Bunlardan bir tanesi de Disney+ yapımı “Arayış” dizisi. Projeden biraz bahseder misiniz? Kadroya nasıl dahil oldunuz, süreç nasıl ilerledi?

Arayış’ın çekimlerini geçen yaz tamamladık, henüz çok yeni seyirciyle buluştu. Güzel tepkiler alıyoruz. Emin Alper her zaman çalışmak istediğim bir yönetmendi. Oyuncu arkadaşlarım da her biri çok sevdiğim oyuncular zaten. Birlikte güzel uyumlu bir ekip olduk. Arayış kadrosuna dahil olan en son oyuncu benim. Bu biraz da Meliha karakterinin diğerlerinden daha geç şekillenmesiyle ilgili elbette.

Sizin enerji ve şifa çalışmalarına karşı bir ilginiz var mı? Bu konular hakkında ne düşünüyorsunuz?

Pek spiritüel biri değilimdir. Şimdiye kadar ilgimi çekmedi açıkçası. Herkesin bir şekilde kendini iyileştirdiği bir yöntemi ya da ritüeli vardır tabii.

Çok kısa bir süre sonra Fox TV’de yayımlanacak olan “İki Yabancı” dizisinde de rol alıyorsunuz. Karakterinizi sizden dinleyebilir miyiz? Yapım hakkındaki düşünceleriniz neler?

Dinçer Azaphan'dan eşine pasta sürprizi... Dinçer Azaphan'dan eşine pasta sürprizi...

Henüz yayına girmediği için pek bir şey söyleyemiyorum ne yazık ki ama kısa zamanda uyumlu, keyifli bir ekip olduk. İlk iki bölümümüzü tamamladık ve minik bir ara verdik. Bu ay yeniden başlıyoruz. Sezonda seyircimizle buluşacağımız için heyecanlıyız.

En başa gidersek, oyunculuk kariyerinize nasıl başlamıştınız?

Ne yapmak istediğime çok erken yaşta karar verdim ve bunun için çalıştım. Güzel sanatlar lisesine girdim, ardından konservatuvarı kazandım. Okulun ilk senesinde de Kapalı Çarşı’nın deneme çekimlerine katılmıştım. Böylelikle profesyonel  hayata öğrencilik yıllarımda adım atmış oldum.

İzlemekten keyif aldığınız bir dizi, film türü var mı?

Fleabag gibi komedi dramaları çok seviyorum. Seyirci olarak en trajik hikâyelerde bile gülmek istiyorum. Hayatın kendisi de böyle değil mi?

Yeni projeleriniz ve sürpriz gelişmeler olacak mı?

Konuştuğumuz ama programsal olarak henüz netleşmeyen bir iş var, şu an maalesef bilgi veremiyorum...

FOTOĞRAF: AYHAN AKBAŞ

STYLING:  CESTLAVİE.İSTANBUL    MAKYAJ: CÜNEYT SEVEN

SAÇ: CENGİZ AKDUMAN    MEKAN: RADİSSON BLU OTTOMARE