İrlanda Başbakanı Simon Harris bugün video mesaj paylaşarak “Bugün İrlanda Filistin devletini tanımaktadır. Tanınmanın Orta Doğu'da barış ve uzlaşmaya katkı sağlayacağına inanıyoruz” açıklamasını yaptı.

SIMON HARRIS: "FİLİSTİN'İ DEVLET OLARAK TANIYORUZ"

İrlanda Başbakanı Harris mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Bugün İrlanda Filistin devletini tanımaktadır. Tanınmanın Orta Doğu'da barış ve uzlaşmaya katkı sağlayacağına inanıyoruz. Bu, İsrail, Filistin ve halkları için barış ve güvenliğe giden tek güvenilir yol olan iki devletli çözüme kesin desteğin ifadesidir. Bölgedeki tüm insanların saygı, adalet, güvenlik ve onurla yaşama yönündeki meşru isteklerini onurlandıran bir barış.”

Bakan Yaşar Güler, NATO Toplantısı aile fotoğrafı çekimine katıldı... Bakan Yaşar Güler, NATO Toplantısı aile fotoğrafı çekimine katıldı...

Norveç Başbakanı Jonas Gahr Store bugün Dışişleri Bakanı Espen Barth Eide ile yaptığı açıklamada Birleşmiş Milletler Genel Kurulu kararına dayanarak Filistin’i bağımsız bir devlet olarak tanıdıklarını duyurdu. Bunun üzerine İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz, İsrail'in İrlanda ve Norveç'teki büyükelçileriniderhalçağırma talimatı verdiğini duyurdu.

Editör: Admin Admin