En düşük emekli aylığının 12 bin 500 liraya yükseltilmesini içeren kanun teklifi TBMM'de... En düşük emekli aylığının 12 bin 500 liraya yükseltilmesini içeren kanun teklifi TBMM'de...

Kanada sahil güvenliği, Titanik enkazına giderken içindeki 5 kişiyle kaybolan Titan adlı su altı aracını aramak için su altında arama yapacak uzaktan kumandalı araç (ROV) gönderdi.Titan aracını arama çalışmalarına liderlik eden ABD Sahil Güvenliği, Kanada sahil güvenliğine ait Horizon Arctic adlı geminin bir adet ROV gönderdiğini ve insansız aracın okyanus zemine ulaşarak arama çalışmalarına başladığını ifade etti.

,

MAGELLAN ROV'LARINDAN BİR TANESİ

ABD Sahil Güvenlik yetkilileri, çalışmalara katılan Fransız L’Atalante’nin başka bir ROV’u suya indirdiğini kaydetti. Öte yandan sahip olduğu ROV ile Titanik enkazının dijital haritasını çıkartan Magellan adlı kuruma ait ROV’un da arama çalışmalarına katılacağı belirtildi.Magellan’dan bugün yapılan açıklamada “Spesifik saha hakkındaki bilgimizi ve bu olay için gerekenden oldukça önce, belirli derinliğe ilişkin uzmanlığımızı kullanarak, su altı aracını kurtarmak için kurtarma görevini desteklemeye yüzde 100 odaklanmış durumdayız” ifadelerini kullandı. 

Editör: MURAT ÖZER