Koç Holding, bünyesindeki girişim sermayesi şirketi İnventram’ın liderlik ettiği süreçte, Fransa merkezli yapay zekâ ve pazarlama teknolojileri şirketi AdCreative.ai’a yatırım yaptığını duyurdu. Yatırıma ilişkin İnventram CEO’su Cem Soysal, “Çatı şirketimiz Koç Holding iş birliğiyle gerçekleştirdiğimiz yatırımların sayısı 11’e ulaştı. Yeni stratejimizle, hızlı büyüme potansiyeli olan girişimleri merkeze alıyor ve doğru yatırımlarla küresel pazardaki payımızı da artırmayı hedefliyoruz” dedi. 

Konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan İnventram CEO’su Cem Soysal, “Küresel pazarlarda başarıya ulaşan ‘Hizmet Olarak Yazılım’ (SaaS) girişimlerini yakından takip ediyoruz. Tufan Gök, Tarık İnce ve Yusuf Kaya’nın, rekabetin giderek arttığı pazarlama süreçlerinde verimliliği artıracak teknolojiler geliştirmek için kurduğu AdCreative.ai şirketini portföyümüze kattığımız için mutluyuz. Üretken yapay zekâ kavramının gerçek dünya senaryolarına uyarlandığı bu dönemde, şirketimizin vizyonuyla uyumlu bir adım attığımıza inanıyoruz” dedi. 

CEM SOYSAL: “HIZLI BÜYÜME POTANSİYELİ OLAN GİRİŞİMLERE ODAKLANIYORUZ” 

“Gelecek neredeyse, oradayız” mottosuyla faaliyet gösterdiklerini belirten Soysal, “İnventram için, AdCreative.ai yatırımı önemli bir dönüm noktası oldu. Şirket olarak, yalnız Türkiye’de değil küresel ekosistemde de iddialıyız. AdCreative.ai yatırımımızla da Amerika’da büyüttüğümüz portföyün yanı sıra Avrupa’da önemli bir aşama kaydetmiş olduk. Görüntü işleme ve veri analitiğinden, yüksek hassasiyetli dokunma sensörüne, holografik 3 boyutlu görüntü teknolojilerinden giyilebilir artırılmış gerçeklik teknolojilerine uzanan, derin teknolojiye odaklanan portföyümüze, pazarlama ve yapay zekâyı kesiştiren bir girişim daha eklemiş olduk. AdCreative.ai ile birlikte çatı şirketimiz Koç Holding iş birliğiyle gerçekleştirdiğimiz yatırımların sayısı 11’e ulaştı. Yeni stratejimizle, hızlı büyüme potansiyeli olan girişimlere odaklanıyor ve doğru yatırımlarla küresel pazardaki payımızı da artırmayı hedefliyoruz” ifadelerine yer verdi. 

TÜİK: "Eğitim harcamaları yüzde 69,3 arttı" TÜİK: "Eğitim harcamaları yüzde 69,3 arttı"

“TEKNOLOJİ VE İNOVASYONUN HER ALANINDA YATIRIMLARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ” 

İnventram’ın, vizyonunu paylaştığı başarılı girişimcilerin hayata geçirdiği erken ve büyüme aşamasındaki yüksek teknoloji şirketlerine küresel pazarlarda büyümeleri hedefiyle yatırım yaptığını vurgulayan Soysal, değerlendirmelerini şu ifadelerle sonlandırdı: 

“Portföyümüzdeki şirketlerle kurduğumuz ortaklığa yalnızca finansal perspektiften bakmıyoruz. Hukuki altyapı, iş geliştirme, pazarlama ve satış, finansal yönetim gibi pek çok alanda destek oluyoruz. Yeni dönemde odağımızda SaaS, fintek, veri analitiği, medikal teknolojiler ve oyun olsa da her zaman olduğu gibi çeşitli dikeylerle sınırlı kalmayarak teknoloji ve inovasyonun her alanında fırsatları yakalamaya devam edecek, yatırımlarımızı sürdüreceğiz.”