banner101

NECATİ ŞAŞMAZ EŞİNDEN 10 MİLYON LİRA TAZMİNAT İSTİYOR

Oyuncu Necati Şaşmaz, 7 yıllık eşi Nagehan Şaşmaz’a açtığı davanın çarpıcı detayları ortaya çıktı.

NECATİ ŞAŞMAZ EŞİNDEN 10 MİLYON LİRA TAZMİNAT  İSTİYOR

Oyuncu Necati Şaşmaz, 7 yıllık eşi Nagehan Şaşmaz’a boşanma davası açtı. Mahkemeye sunduğu dava dilekçesinde, eşinden toplam 10 milyon lira maddi ve manevi tazminat talep etti. Çocuklarının velayetini de isteyen Şaşmaz, eşinin yurt dışına çıkarıp bir daha getirmeyebileceği tehlikesi söz konusu olduğunu gerekçe göstererek, çocukları hakkında tedbiren yurt dışına çıkış yasağı konulmasını istedi.
ÇOCUKLARI HAKKINDA TEDBİREN 'YURT DIŞI YASAĞI' İSTEDİ
Tarafların müşterek çocuklarının velayetinin babaya verilmesi, mahkemenin aksi kanaatte olması halinde müşterek çocukların velayet hak ve görevinin ortak velayet olarak düzenlenmesi talep edildi. Davalı Nagehan Şaşmaz ile müşterek çocuklarının aynı zamanda Alman vatandaşı olması sebebiyle, müşterek çocukları yurt dışına çıkarıp bir daha getirmeyebileceği tehlikesi söz konusu olduğundan, müşterek çocuklar için Alman pasaportlarına da işlenecek şekilde tedbiren yurt dışına çıkış yasağı konulmasına karar verilmesi talep edildi. 
NECATİ ŞAŞMAZ'DAN 10 MİLYON LİRA TAZMİNAT TALEBİ
Dilekçede, “Davaya konu evlilik birliğinin sona ermesinde mutlak, ağır ve tam kusurlu taraf davalı yan olup müvekkilimiz mezkur evlilikte hem manen hem de madden büyük bir mağduriyet yaşamış/yaşamaktadır. Bu durumda müvekkilin tazminat talep hakkı doğmuştur” denilerek, Necati Şaşmaz lehine 5 milyon lira maddi, 5 milyon lira manevi olmak üzere toplamda 10 milyon lira tazminata hükmedilmesi istendiği öğrenildi. 
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Esmer Bomba
Esmer Bomba - 3 ay Önce

Onun istemesi önemli değil hakimin vereceği karar önemli. Hiçbişey de almadan gönderebilir öle bol keseden tazminat istedi diye yargıda hemen onaylıcak diye bir kanun yok!!!

SIRADAKİ HABER

banner87