Dışişleri Bakanlığı, Birleşik Meksika Devletleri Dışişleri Bakanı Marcelo Ebrard Casaubon'un, 17-18 Kasım'da Türkiye'ye ziyarette bulunacağını açıkladı.

Dışişleri BakanlığıBirleşik Meksika Devletleri Dışişleri Bakanı Marcelo Ebrard Casaubon'un, 17-18 Kasım'da Türkiye'ye ziyarette bulunacağını açıkladı.

Jens Stoltenberg, İsveç ve Finlandiya Dışişleri Bakanlarıyla üçlü görüştü Jens Stoltenberg, İsveç ve Finlandiya Dışişleri Bakanlarıyla üçlü görüştü

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Birleşik Meksika Devletleri Dışişleri Bakanı Marcelo Ebrard Casaubon, 17-18 Kasım 2022 tarihleri arasında ülkemize resmi bir ziyaret gerçekleştirecektir. Ziyaret vesilesiyle 2013 yılında kurulan 'Türkiye-Meksika 2 Uluslu Üst Düzey Komisyonu'nun 2'nci toplantısının Sayın Bakanımız ile Bakan Ebrard'ın eşbaşkanlığında gerçekleştirilmesi, bu çerçevede stratejik ortaklık düzeyindeki ikili ilişkilerimizin yanı sıra bölgesel ve uluslararası güncel gelişmelerin kapsamlı şekilde ele alınması öngörülmektedir" denildi. (DHA)