banner101

GELİNLİK MODASININ KALBİ İZMİR'DE ATIYOR

Deri sektöründeki boşluğu kapatmak amacıyla 2018'de ilk kez düzenlenen Leather & More- Deri ve Deri Konfeksiyon Fuarı bu yıl ikinci kez kapılarını açtı.

GELİNLİK MODASININ KALBİ İZMİR'DE ATIYOR

13'üncü IF Wedding Fashion İzmir- Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı ile eş zamanlı olarak İzmir'de açılan Deri ve Deri Konfeksiyon Fuarı, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından organize edildi. Fuarla birlikte üç gün boyunca deri ve deri giyim markaları, perakendeciler, toptancılar ve tasarım firmalarının, önde gelen yerli ve yabancı deri ve deri giyim üreticileri ile bir araya gelmesi sağlanacak.

C Holü'nde düzenlenen fuarın açılışını İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci ile EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener birlikte yaptı. Kurdele kesiminin ardından fuardaki firmaları ziyaret eden Kocaoğlu ve Zeybekci, deri ceketleri deneyerek objektiflere poz verdi. Deri konfeksiyon ve deri aksesuarlarının yer aldığı fuara İzmir başta olmak üzere İstanbul ve Manisa'dan toplam 30 firma katıldı.

Almanya, Rusya, Kazakistan, Norveç, Mısır, Belçika, Azerbaycan, Karadağ, Yunanistan, İngiltere, Fransa, Ukrayna, Pakistan, Tunus, Dubai ve Kosova'dan alım heyetlerinin gelmesi beklenen fuarda, genç tasarımcıların deri ve aksesuarları üzerine çalışmalar gerçekleştireceği Tasarımcı Platformu etkinliği yapılacak. Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Erkan Zandar, fuara katılan 30 firmanın 29'unun İzmir'den, birinin ise İstanbul'dan olduğunu söyleyerek, "Yaklaşık 26 deri konfeksiyon firması, 4 saraciye ve deri firması var. Yurt dışndan 90 firma bekliyoruz. Daha önce bu fuar ayakkabıyla birlikte düzenlenmişti. Bu yıl ilk kez tek olarak düzenlendi. Katılımcılar memnun. İleri dönemde İzmir'in yıldızı olacak. Deri, İzmir'de lokomotif sektörlerinden biriydi. 2000'li yıllarda kan kaybetti ancak yeniden tırmanışa geçti. Her geçen gün büyüyecek" dedi. Leather & More Deri ve Deri Konfeksiyon Fuarı'nın kuluçka dönemini yaşadığını ifade eden Zandar, "IF Wedding Fashion İzmir ile birlikte olması bu fuara da hareket getirecek. Deri, konfeksiyon ve saraciye potansiyeli yüksek olan sektörler. İzmir'de firma sayısı az. Sektöre yeni başlayan firmaları artırmalıyız" diye konuştu. Leather & More 2'nci Deri ve Deri Konfeksiyon Fuarı, sadece sektör profesyonelleri tarafından 10.00 ile 19.00 saatleri arasında ziyaret edilebileceği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2019, 21:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner87