banner101

YÜZ ŞEKLİNİZİ DEĞİŞTİREN YİYECEKLER

Beslenmemizde alışkanlık haline getirdiğimiz ve sürekli tükettiğimiz bazı besinler yüz şeklimizde ve cildimiz üzerinde olumsuz ciddi etkilere sebep olabilir.

YÜZ ŞEKLİNİZİ DEĞİŞTİREN YİYECEKLER

Cildiniz üzerinde siyah noktalar ve sivilceler meydana geliyorsa, kilonuz normal olmasına rağmen yüzünüz gereğinden fazla şişiyorsa beslenme alışkanlıklarınızın yanlış olduğu anlamına gelebilir.

İşte yüz şeklinizi değiştiren  gıdalar:

Gluten içeren besinler
Fazla miktarda gluten tüketen kişilerde akne, siyah nokta ve lekeler meydana gelebilmektedir. Başka bir ifadeyle belirtmek gerekirse gluten yüz şeklinizi değiştirebilir.
Bu işaretleri fark ederseniz, vücudunuzun gluteni özümsemediğinin bir belirti olabileceğini bilmelisiniz.
Gluten aşağıda vermiş olduğumuz gıdalarda bulunur,
- Buğday
- Çavdar
- Yulaf
- Arpa
Şeker 
Şekerin zararlı olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Olması gerekenden daha fazla şeker yiyen insanlar için de çok tipik bir yüz söz konusudur. Bu, yüzün üst kısmında derin kırışıklıklar, gözlerin altında torbalar, ince ve soluk cilt ve akne ile karakterizedir. Eğer güzel bir cilde ve yüz hatlarına sahip olmak istiyorsak ilk olarak şekeri bırakmanız gerektiğini unutmayın. 
Süt
Süt kemik gelişimi açısından önemli bir içecektir. Gelişme çağında olanlara bol bol tüketilmesi önerilirken yetiştinlerde günde 1 bardak olarak sınırlandırılmaktadır.
Sütün içerisinde yer alan laktoz çok fazla tüketildiğinde ciltte siyah nokta ve sivilceye neden olabilir.
Bazı durumlarda ise gözaltında şişlikler ve yüzde yorgunluk ifadesine neden olabilir. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner87