Türk çağdaş sanatının önemli isimlerinden Bubi, küratörlüğünü Zeynep ÖZTÜRK’ün üstlendiği “RÖLYEF KAFESLER ve HEYKELLER SERGİSİ” ile DG Art Project de sanat severlerle buluştu.

DEMET SABANCI ÇETİNDOĞAN

Yurt içinde ve yurt dışında birçok kişisel sergi açmış olan Bubi, 27 Nisan -  27 Haziran 2023 tarihleri arasında küratörlüğünü Zeynep ÖZTÜRK’ün* yaptığı DG Art Project’teki sergisinde alışılmış malzemelerin dışında; karton, bez ve halatın yanı sıra paçavra gibi atık ürünlere de  yer veriyor.   

ESRA ÖZTÜRK - ZEYNEP ÖZTÜRK - OSMAN ÖZTÜRK - DURSUN GÜNDOĞDU - BUBİ

BUBİ´nin “RÖLYEF KAFESLER VE HEYKELLER SERGİSİ” DG ART PROJECT’TE AÇILDI

İşlerindeki ilkel, yabani örgülerin yanı sıra kimi zaman düzgün inşa edilmiş kafesler sanatçının birden fazla ruh halinin göstergesi olarak görülebilir. Düşünerek planlayarak işe başlamam diyen Bubi, “Üretim sırasında ansızın konsantre olurum. İş o andan itibaren kendi kendini götürür. Şayet uyanıksam genelde işler çamurlaşır.”  

ARZU GÜNDOĞDU

Alışılmış estetik kaygılardan ve ehlileşmeden uzak ümmi kalmanın çabası içinde kafeslerle çevirdiği dünyasında sosyal yaşamında olduğu gibi üretimlerinde de öteki olan bir sanatçıdır Bubi…

BUBİ

Bubi, günümüzde geri dönüşüm ve sürdürülebilirliği yaptığı eserlerle birleştiren, ruhundaki tüm duygularını sanatına yansıtan otodidakt bir sanatçı.

BERRAK - NEZİH BARUT

Küratör Zeynep Öztürk Bubi için “Bubi’nin eserlerinde monotonluğa ve düzene karşı bir çıkış var. Düzenin içindeki düzensizliği vurguluyor. Sanatında özgün ve özgür bir sanatçıdır. Attığı her düğümde kimsenin göremediği bir düzen var. Ondandır ki eserlerinde imzaya gerek duymuyor.” diyor. 

EDA KOSİF - SELİM KOSİF

Kumaşlardaki örüntüyle Bubi, kullandığı renkler ve dokusal yapı ile eserin ritmini oluşturuyor. Bu ritmi ise adeta oyunsal bir yapı içinde veriyor. Geometrik arayışlar, detaylar içindeki malzeme örüntüleri durgunluğun içindeki ince – kalın, büyük – küçük dokunuşlar ile izleyiciyi yapıtın içine hapsediyor. Bu üç boyutlu görüntü içinde izleyici eserle bütünleşiyor.. 

BUBİ - ZEYNEP ÖZTÜRK - AHMET GÜNEŞTEKİN

DG Art Project’te açılan sergi, 27 Haziran 2023 tarihine kadar ziyaret edilebilir.

PELİN ÖZTÜRK - DURSUN GÜNDOĞDU - ESRA ÖZTÜRK

PELİN - FATİH - ESRA ÖZTÜRK 

ÖMER ABACI

NESRİN - AHMET ESİRTGEN

Editör: MURAT ÖZER