MAJİ Art Gallery, Titanic Luxury Collection Bodrum Hotel'de ünlü isimlerinde katıldığı keyifli bir sergiye ev sahipliği yaptı. 

NEBAHAT ÇEHRE

Sabancı Üniversitesi'nde 'Sakura Festivali' ile Japonya rüzgarı esti Sabancı Üniversitesi'nde 'Sakura Festivali' ile Japonya rüzgarı esti

Han Keser, Nilay Yıldız ve Yüksel Başaran Yıldız’ın eserlerinden oluşan “ASENDAN” isimli sergi önceki gün sanatseverlerle buluştu. 12 eserin sergilendiği sergi sanatseverler tarafından büyük ilgi gördü. Ahmet Aksoy eserlerin tümünü satın aldı.

DEVRİM ERBİL

İŞ VE SANAT DÜNYASINI BULUŞTURAN SERGİ

Cemiyet, sanat ve iş dünyasından sergiye katılanlar arasında; Devrim Erbil, Nebahat Çehre Almula Merter Churm- Robert Churm, Belma Döner, Başak Dizdar, Benan Kurtuluş Savaş, Çiğdem, Gizem Sabancı, Deniz Yazıcı, Gaye Donay, Maria Kılıçlıoğlu- Yahşi Baraz, Ömer Faruk Başaran- Evrim Kırmızıtaş Başaran, Pınar Tuba Biçmen, Sare Aldemir, Tamer Levent, Zeki Hozer, Gizem Ahçı vardı.

HAN KESER

Han Keser, hayatındaki çok yönlü tasarım yeteneğinin aksine tablolarında sadece semboller ve belli tonlar üzerinde sadelik yansıtmaktadır. Eserlerinde antik sembollerden ve eski yazıtlardan ilham alarak kendi tarzı ile yorumlayıp, abstract calligraphy ve graffitiyi tablolarına aktarmaktadır. Sembollerin ve antik yazıtların güçleri ve enerjileri olduğuna, bunların bize atalardan miras kaldığına inanmaktadır.

NİLAY YILDIZ

Nilay Yıldız, duygusal karmaların etkisiyle renklerin yeni açılımlara ve içsel yolculuğa bir portal olabileceğini düşünmektedir. Çalışmalarında mistik geçişler kullanarak, tablolarını abstract modern stil ile yorumlamaktadır. Sanatçı bütün bu deneyimleri eşliğinde, çocuklarına da küçük yaşta eğitim vererek ve eğitim aldırarak sanat dünyasının renkleri içinde duygu paylaşımlarında bulunmalarını sağlamıştır.

TAMER LEVENT - YÜKSEL BAŞARAN YILDIZ

YÜKSEL BAŞARAN YILDIZ

Yüksel Başaran Yıldız, tüm duygularını yaklaşık 50 eser üzerinde sergileyip, kendine “Renklerin Orkestra Şefi” adını uygun görmektedir. Başaran, eserlerinde renkleri bir enstrüman olarak kullandığını ve onlardan renk orkestrası kurduğunu ifade etmektedir. Doğadan, uzaydan ve çakra enerji renklerinden ilham alan Başaran, tablolarını abstract pouring stilinde yorumlayarak çalışmaktadır.

BAŞAK DİZDAR

ASENDAN

Bilgelik tanrıçası Athena, zeytin ağacını barışı ve medeniyeti simgelediği için insanlara armağan eder. Mitolojide zeytin ağacından Poseidon bile, tüm kazanma isteğine rağmen, o kadar etkilenmiştir ki, zeytin ağacının üstünlüğünü kabul eder. İsa'nın çarmıha gerildiği haç da zeytin ağacından yapılmıştır.

BELMA DÖNER - NEBAHAT ÇEHRE

Bu kadar eski ve bolluk, bereket kaynağı olarak kabul edilen zeytin sadece bir besin kaynağı değil, aynı zamanda da şifa kaynağıdır.

BENAN KURTULUŞ SAVAŞ

Nuh'un saldığı güvercin gemisine tufan sonrası canlılık belirtisi olarak, ağzında zeytin dalı ile döner. İşte bu nedenle zeytin dalı veya zeytin yaprağı da barışın simgesi olarak görülür.

ÇİĞDEM - GİZEM SABANCI

Zeytin ve incir cennetin bereket, rahmet ve güzellik sembolüdür. İncir ağacı gerçeği temsil eder, hayatı temsil eden ise zeytin ağacıdır.

DENİZ YAZICI

İslamiyet'te zeytin, dünyanın ekseni, zeytin dalı ise peygamberlerin sembolü olarak kabul edilir. Ayrıca zeytin dalı bütün semavi inançlarda barışın simgesidir.

HAN KESER - GAYE DONAY - NİLAY YILDIZ

MARIA KILIÇOĞLU - YAHŞİ BARAZ

NEBAHAT ÇEHRE - YÜKSEL BAŞARAN YILDIZ

ÖMER FARUK BAŞARAN - EVRİM KIRMIZITAŞ BAŞARAN

PINAR TUBA BİÇMEN

SARE ALDEMİR

ZEKİ HOZER - GİZEM AHÇI

YÜKSEL BAŞARAN YILDIZ - AHMET AKSOY - SAMİ AKSOY

Editör: MURAT ÖZER