Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ömer Yıldırım'ın (27) cenazesi, toprağa verilmek üzere memleketi Sivas'a getirildi.

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ömer Yıldırım'ın (27) cenazesi, toprağa verilmek üzere memleketi Sivas'a getirildi.

Şehidin bir süre önce nikah kıydırdığı ve Kurban Bayramı'ndan sonra düğün yapacağı eşi Duriye Yıldırım "Düğünüme 29 gün kalmıştı. Vatan sağ olsun. Benim gözümün yaşı kurudu, akmıyor" dedi. Hakkari'deki törenin ardından askeri uçakla Sivas Nuri Demirağ Havalimanına getirilen şehidin cenazesini burada Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, Garnizon ve 5'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanı Albay Yılmaz Doğan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, babası Cemal, annesi Hatice, eşi Duriye ve yakınları ile diğer yetkililer karşıladı. 

Şehit Yıldırım'ın cenazesinin uçaktan alınışı sırasında yakınları güçlükle ayakta durdu. Şehidin babası Cemal Yıldırım gözyaşlarına hakim olamadı.

Şehid Yıldırım'ın bir süre önce nikah kıydığı ve 13 Temmuz'da düğün yapacağı eşi Duriye Yıldırım cenaze geldiği sırada, "Düğünüme 29 gün kalmıştı. Vatan sağ olsun. Benim gözümün yaşı kurudu, akmıyor. Ben bunu hep internetlerde gördüm. Böyle çok acı oluyormuş. Ben düşman sevindirmem. Vatan sağ olsun Ömer. Rabbim şehadetini kabul etsin" diyerek ağladı.

Şehidin cenazesi, konvoy eşliğinde Sivas Numune Hastanesi morguna götürüldü. Şehit Yıldırım'ın ikindi namazına müteakiben Gaziköy Camisi'nde kılınacak cenaze namazının ardından köy mezarlığında toprağa verilecek. 

YAĞMUR ALTINDA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Van ve çevresi 5.0 büyüklüğünde depremle sallandı Van ve çevresi 5.0 büyüklüğünde depremle sallandı

Sivas Numune Hastanesi morguna konulan şehit Piyade Uzman Çavuş Ömer Yıldırım'ın naaşı, helallik alınması için merkeze bağlı Gazi köyündeki babaevine getirildi.

Evin önünde alınan helalliğin ardından cenaze Gazi köyü meydanına getirildi. İkindi namazının ardından cenaze namazı kılındı. Zaman zaman yoğun sağanak altında kılınan namaza Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, AK Parti Sivas milletvekilleri İsmet Yılmaz, Mehmet Habib Soluk, Semiha Ekinci, Garnizon ve 5'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanı Albay Yılmaz Doğan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, İl Emniyet Müdürü Burhan Akçay, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, şehidin babası Cemal, annesi Hatice, eşi Duriye ve yakınları ile protokol üyelerinin yanı sıra yaklaşık 5 bin kişilik topluluk katıldı. Yeni evlenen şehidin Kurban Bayramı sonrası düğün hazırlığı yaptığı eşi Duriye Yıldırım ve yakınları tabuta sarılarak göz yaşı döktü. Kılınan cenaze namazının ardından şehit Piyade Uzman Çavuş Ömer Yıldırım'ın cenazesi bir süre top arabasında taşıdı. Ardından omuzlara alınan şehidin naaşı tekbir ve dualar eşliğinde köy mezarlığında toprağa verildi. (DHA)