Bahçelievler Şirinevler mahallesinde saat 15.00 sıralarında bir binada patlama meydana geldi. İstanbul Valiliği'ndne yapılan açıklamada doğalgaz kaynaklı olduğu belirtilen patlamada 1 kişinin hayatını kaybettiği 2'si ağır 4 kişinin yaralandığı belirtildi.Patlama anının güvenlik kamerası görüntüleri de ortaya çıktı. 

Patlama saat 15.00 sıralarında Şirinevler mahalesi Kazım Karabekir caddesindeki 5 katlı bir binanın 5 katındaki dairede meydana geldi.

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada,  patlamanın doğalgaz sıkışması kaynaklı olduğu belirtildi.Valilikten yapılan açıklamada ilk belirlemelere göre patlamada 1 kişi hayatını kaybetti; 2’si ağır toplam 4 kişi yaralandı. Siyavuşpaşa ve Bahçelievler itfaiye ekipleri olay yerine ulaştı. 

İspanya’da gece kulübünde yangın: "6 ölü" İspanya’da gece kulübünde yangın: "6 ölü"

Şirinevler'deki patlamayla ilgili Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. 

PATLAMA ANI GÜVENLİK KAMERASINDA 

Şirinevler mahallesi Kazım Karabekir caddesi'ndeki patlama güvenlik kamerası görüntülerine de yansıdı. Görüntülerde soktakta yürüyen insanların olduğu görülürken patlamanın yaşandığı görülüyor. Güvenik kamerasına paytlama sonrası sokaktaki toz bulutu yansıyor.  (DHA)

Bahçelievler'de 45 yıllık 6 katlı binanın en üst katında ilk belirlemelere göre doğal gaz kaynaklı olduğu düşünülen patlama meydana geldi. Olay yerinde açıklamalarda bulunan İstanbul Valisi Davut Gül, "Son bilgilere göre vefat sayısı 2'ye çıktı" dedi.  

"ŞİRİNEVLER'DE VEFAT SAYISI 2'YE ÇIKTI"

Şirinevler Mahallesi'nde, saat 15.00 sıralarında bir binada ilk belirlemelere göre doğal gaz kaynaklı olduğu düşünülen patlama meydana geldi. Patlama nedeniyle olay yerine çok sayıda itfaiye, sağlık ekibi ve olay yeri inceleme ekipleri sevk edildi. Olay yerine İstanbul Valisi Davut Gül, Bahçelievler Kaymakamı Mehmet Boztepe ve Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır da inceleme yapmak için geldi. Burada açıklamalarda bulunan Vali Gül, ölü sayısının 2'ye yükseldiğini, 1'i ağır 3 kişinin de yaralandığını söyledi.  

Olayda, Özgür Çoban ve Ömer Özdemir hayatını kaybederken; Ahmet Bal, Emirhan Kutluay, Kerim Selvi ve Hasan Baş da yaralandı. Yaralıların hastanede tedavisi devam ederken, patlamayla ilgili Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Patlama görüntüleri güvenlik kamerasına da yansıdı. Patlamanın etkisiyle diğer binalardaki evlerin ve dükkanların camlarında da hasar görüldü. Bina önündeki araçlar da molozların altında kaldı. Araçlarda mahsur kalanları da esnaf çıkarttı. Ekiplerin, olay yerindeki çalışmaları devam ediyor.  

"VEFAT SAYISI 2'YE ÇIKTI; 1'İ AĞIR 4 YARALI"

İncelemeleri ardından açıklamalarda bulunan Vali Davut Gül, "Teknik bir konu, doğal gaz kaynaklı olduğu söyleniyor. Mutfak kısmında patlama meydana gelmiş. Dolayısıyla da uzmanlar inceliyorlar. İtfaiyemizin verdiği bilgiye göre doğal gaz kaynaklı olduğu düşünülüyor. Arkadaşlarımızın son verdiği bilgiye göre vefat sayısı 2'ye çıktı. 4 tane de yaralımız var. 1'si ağır yaralı olmak üzere 3'ü hafif yaralı" dedi. 

Selle ilgili de uyarılarda bulunan Gül, "Dün de uyardık bugün de uyarıyoruz. İstanbul yarın öğlene kadar yoğun yağış alacak. Özellikle sel basma riski olan bölgelerde vatandaşlarımızın bulunmamaları varsa araç ve benzeri taşınırlarını taşımalarını, bodrumlarda kalmamaları, konaklamayla ilgili problemleri olan vatandaşlarımızın 112'yi aramalarını istirham ediyoruz çünkü geçmişte su bastıysa yine su basabilir. Bütün kurum ve kuruluşlar şu anda görevinin başında. Vatandaşlarımız da duyarlı olursa memnun oluruz" ifadelerini kullandı. 

KAYMAKAM BOZTEPE: HASTANELERİ BİREBİR TAKİPTEYİZ 

Bahçelievler Kaymakamı Mehmet Boztepe, "Hem ilçemize hem ülkemize geçmiş olsun. Yaralı sayımız patlamadan kaynaklı düşen molozların yarattığı tahribattan kaynaklı olarak vatandaşlarımız kendileri de hastaneye gittiği için hastaneleri birebir takip halindeyiz. Belki hafif yaralı sayımızda artış olabilir. Doğal gaz ve itfaiye ekipleri çalışma yaptıktan sonra kesin durum netleşince kamuoyunu bilgilendireceğiz. Vatandaşlarımızı uygun yerlere alma konusunda çalışma yapıyoruz. Savcımızı bekliyoruz. Savcımız alanla ilgili çalışmayı bitirdikten sonra da hızlıca bölgeyi temizleyip, itfaiyenin ve doğal gazın raporuna göre hareket edeceğiz" diye konuştu.

BELEDİYE BAŞKANI BAHADIR: EN KISA ZAMANDA YIKACAĞIZ 

Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır da, "Bina da kimse yok, itfaiye içeride. Doğal gaz da kesildi. Etraftaki binalarda hasar görenlerle ilgili çalışma yapıldı. Binayı tahliye ettik, en kısa zaman da yıkacağız" dedi.

"BOMBA MI ATILDI DİYE DÜŞÜNDÜK "

Esnaf Nafız Fidan, "Oturuyorduk bir anda patlama sesi geldi, ortalık yerle bir oldu. Geldiğimizde insanlar yerde yatıyordu. Yerde yatan cansız bir kişi vardı. 3-4 kişinin elleri ayakları tamamen kan içindeydi. Basınçla beraber aptallaştık. Buradan bir rüzgarın geçtiğini gördük. Uçak mı ? Bomba mı atıldı diye düşündükö dedi.  

Cengiz Gönder de, "Biz dükkanda oturuyorduk, ses dalgasını gördük. Arabamızın camı patladı. Bir tane ölü teyze var. Patlama olan yerde oturuyordu, patlamanın etkisiyle aşağı uçtu. Binanın önünde park halinde duran bir araçta içinde iki kişi vardı, bir tanesinin durumu iyiydi. Arkadaşlarla birlikte şoför arkadaşı çıkardık. Durumu ağırdı bayağı. Ayağı falan kırılmıştı" ifadelerini kullandı.(DHA)