banner101

Fikret Orman'dan Hodri Meydan

Fikret Orman, yaklaşan seçim sürecine ilişkin “Buyurun konuşmayın, seçim sandığı herkese açık. Herkes aday olabilir, bu yarışa girebilir" dedi.

Fikret Orman'dan Hodri Meydan

Beşiktaş JK Başkanı Fikret Orman, yaklaşan seçim sürecine ilişkin “Buyurun konuşmayın, seçim sandığı herkese açık. Herkes aday olabilir, bu yarışa girebilir. Bu yarışa girin ve hep beraber bir bilek güreşi yapalım. Sonucunda kazananı Beşiktaş olacaktır. Maalesef ki konuşanlar maç skorlarını bekliyorlar, Beşiktaş’a bir faydası olmadığı, bu insanların da Beşiktaş’a faydası olmayacağı artık gözüktü” diye söyledi.

ORMAN, "BUYURUN KONUŞMAYINİ BU YARIŞA GİRİN"

Beşiktaş JK Başkanı Fikret Orman, Bursa’daki ziyaretleri kapsamında Bursa Beşiktaşlılar Derneği’nin düzenlediği etkinliğe katıldı. Gecede siyah beyazlı taraftarlar başkan Orman’a yoğun ilgi gösterirken, konuşmasından önce tezahüratlarda bulundu.

Bursa’ya çok geldiğini ve Beşiktaşlılar ile bir arada olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getiren başkan Orman, “Hiç bakmayın söylenenlere, Beşiktaş’ın Bursa’daki taraftar yüzdesi çok yüksektir, inanılmaz bir tutku vardır. Bizim hiçbir zaman Bursaspor ile problemimiz olmadı, olmayacak da. Kavgadan beslenen birileri olmadık. Kavga ile büyümek isteyen toplum içerisinde kavga ederek kendini önde görmek isteyenler olur ama aydın insanlar, düzgün insanlar buna müsaade etmezler” dedi. Bursa’ya geldiğinde rahatça sokakta yürüyebildiğini de söyleyen Orman, “Bursa’ya maça gelirim, sokakta yürürüm. Tribünde maç izlerken de, sokakta yürürken de hayatımda hiç terbiyesizlik, nezaketsizlik görmedim. Beşiktaş centilmenler kulübüdür. Bursaspor da çok sevdiğimiz bir kulüptür. Bursa’nın çok saygın, düzgün bir başkanı var. Bizim de iyi bir dostluğumuz vardır” şeklinde konuştu.

“STADIMIZI EMEKLERİMİZLE, ALIN TERİMİZLE YAPTIK”

Bursa Beşiktaşlılar Derneği’ni yeni açılan dernek ofisi için kutlayan başkan Orman, en kıymetli olanın emek olduğunu ve kendilerinin de stadyumu zorluklara karşın yaptıklarını belirtti. Sözlerine “En iyi olan tarafı da emeklerimizle, alın terimizle yaptık. Kimseye el açmadık yardım kampanyası yapmadık, özellik yapmasını da istemedik. 2 sene 4 ayda dünyanın en güzel stadını yaptık. Bizim için kıymetli olan bizim paralarımızla, emeklerimizle yapılmasıdır, o stat bizim stadımızdır. Çok daha güzel şeyler yapacağımıza eminim” ifadelerine yer verdi.

“HERKES ADAY OLABİLİR, BU YARIŞA GİREBİLİR”

Seçimlere bir aylık bir sürenin kaldığını hatırlatan başkan Orman, Beşiktaş’ın mutsuzluğu üzerine bir binanın inşa edilemeyeceğini ve o binanın tutmayıp çökeceğini ifade ederek şöyle konuştu: “Beşiktaş’ta Beşiktaş menfaatleri üzerine çalışanlar başarılı olur. Buyurun konuşmayın, seçim sandığı herkese açık. Herkes aday olabilir, bu yarışa girebilir. Bu yarışa girin ve hep beraber bir bilek güreşi yapalım. Sonucunda kazananı Beşiktaş olacaktır. Maalesef ki konuşanlar maç skorlarını bekliyorlar, Beşiktaş’a bir faydası olmadığı, bu insanların da Beşiktaş’a faydası olmayacağı artık gözüktü. Allah size karşı bizleri mahcup etmesin. Maçlar kazanılır, kaybedilir. Unutmayın Beşiktaş 106’ncı senesini kutladı, 15 şampiyonluğunun iki tanesini biz yaşadık. Bizi biz yapan değerlerimiz var; kulübümüze sahip çıkmak. Unutmayın ki en çok üzülenler yine bizler oluyoruz ama yeni bir dönem başlayacak. Yeni bir hocamız olacak, yeni sayfa açacağız. İstikbali çok başarılı bir ekip kuracağız. Sizler bize inanmaya devam edin. Güzel günler, güneşli günleri hep beraber yaşayacağız.”

,Bursa Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Bülent Fıçıcı da başkan Fikret Orman’a katılımları için teşekkür ederek, özellikle Bursaspor camiasına yönelik dostluk mesajları verdi. Konuşmaların ardından davetliler Başkan Fikret Orman ile fotoğraf çektirirken, siyah beyazlı taraftarlar sık sık tezahüratlarda bulunarak gecenin tadını çıkardı.

ORMAN, "LJAJİC ÖNÜMÜZDEKİ SEZONUN PLANLAMASINDA VAR"

Gürkan DURAL / BURSA (DHA) - Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Süper Lig'de karşılaşacakları Medipol Başakşehir maçının zor geçeceğini belirterek, "Vodafone Park'ta oynanacak maçımız bizim için bir avantaj ama rakibimiz de çok kuvvetli bir rakip. İnşallah galip gelen, gülen taraf biz oluruz" dedi. Başkan Orman, Adem Ljajic'in durumuna ilişkin ise "Kontratı zaten yapmıştık geçen sezondan, önümüzdeki sezon kadro planlamasında Ljajic var" diye konuştu.

Beşiktaş JK Başkanı Fikret Orman, Bursa'da bir AVM'de bulunan Kartal Yuvası'nın açılışını gerçekleştirdi. Açılışa siyah beyazlı taraftarlar yoğun ilgi gösterirken, başkan Orman taraftarlar ile tek tek fotoğraf çektirdi ve minik Beşiktaşlılara ise özel ilgi gösterdi. Açılışın ardından açıklamalarda bulunan Fikret Orman, ligin son haftalarına doğru gelindiğini ve maçlar hakkında artık iddialı bir şeyler söylemenin çok mümkün olmadığını dile getirdi.

"MEDİPOL BAŞAKŞEHİR ÇOK KUVVETLİ BİR RAKİP"

Süper Lig'de sezonun bitimine bir buçuk ay gibi bir sürenin kaldığını hatırlatan başkan Orman, Medipol Başakşehir ile zor bir maça çıkacaklarını ifade ederek "Vodafone Park'ta oynanacak maçımız bizim için bir avantaj ama rakibimiz de çok kuvvetli bir rakip. Herkes yenmek için çıkacak, biz de elimizden geleni yapacağız, inşallah galip gelen, gülen taraf biz oluruz" dedi. Başkan Orman, bu hafta oynanacak olan Fenerbahçe - Galatasaray derbisiyle alakalı ise bir yorum yapmadı.

"LJAJIC İLE KONTRATIMIZ VAR"

Son günlerde performansıyla öne çıkan Adem Ljajic konusuna da değinen Orman, "Adem Ljajic ile kontratımız var, Torino ile de anlaşmamız var. Yeniden görüşme yapacak bir şeyi yok. Onun için çok böyle, 'aaa' diyecek bir durum yok yani. Kontratı zaten yapmıştık geçen sezondan, önümüzdeki sezon kadro planlamasında Ljajic var" şeklinde konuştu.

"BURSASPOR BİZİM DOSTUMUZ"

Bursaspor ile Beşiktaş arasında bir süredir yaşanan gerilimlere dair de konuşan başkan Orman, "Bursaspor bizim dostumuz, başkanları Ali ağabey (Ali Ay) çok sevdiğimiz bir spor adamı, benim çok yakın dostum. Bursaspor'a olabildiğince destek olmaya çalışıyoruz. Bu sene hiç para almadan Umut Nayir'i verdim ben, kiralık oynuyor burada, beklentisiz yaptık. Kötülükten beslenenlere bu camialar yer vermeyecekler. Kötülükten beslenenler kötülük olduğu zaman ortaya çıkarlar. Bursaspor'a Türkiye liginin ihtiyacı var. Bu sezon zor bir sezon geçiriyorlar ama her sene olur böyle şeyler yani, bizim de hep şampiyonluklarla geçmiyor" açıklamalarında bulundu.

Kartal Yuvası için de hayırlı olsun dileklerini ileten Orman, daha önce kendilerine Beşiktaş'ın Bursa'da mağaza açamayacağı söylendiğini ancak bugün gelinen noktada birçok mağaza açtıklarını belirterek, Bursa'da Beşiktaş taraftarının da olduğunu söyledi. Başkan Orman ayrıca taraftarların formalarını da imzaladı.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2019, 21:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner87