İran’ın Doğu Azerbaycan eyaletinde helikopter kazası sonucu hayatını kaybeden Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi için Tebriz kentinde cenaze töreni düzenleniyor.

İran Cumhurbaşkanı Reisi, 19 Mayıs’ta Azerbaycan’daki resmi temaslarını tamamladıktan sonra ülkesine dönüş yaptığı sırada helikopter kazası sonucu hayatını kaybetti. Reisi’nin yanında Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ve diğer yetkililer de bulunuyordu. Helikopterin düştüğü bölgede yapılan kurtarma çalışmalarının ardından hayatını kaybeden yetkililerin cenazeleri, Tebriz kentine getirildi. İran halkı, Tebriz kentinde düzenlenen cenaze törenine katıldı.

ABD’de kıyıya vuran dev deniz canlısının yeni keşfedilen bir tür olduğu açıklandı... ABD’de kıyıya vuran dev deniz canlısının yeni keşfedilen bir tür olduğu açıklandı...

İran hükümeti tarafından paylaşılan görüntülerde, tören için yoğun bir kalabalık oluştuğu görüldü.

REİSİ'NİN CENAZESİ, TEBRİZ'DEN AYRILDI 

İran’da helikopter kazası sonucu hayatını kaybeden Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’nin cenazesi Tebriz’den Tahran’a gitmek üzere ayrıldı.

İran Kızılayı’ndan yapılan açıklamada, helikopter kazasında yaşamını yitiren Cumhurbaşkanı Reisi ve diğer yetkililerin cenazelerinin, ülkenin başkenti Tahran’a gitmek üzere Tebriz’den ayrıldığı ifade edildi. Görüntülerde, Reisi ve diğer yetkililerinin tabutlarının İran ordusu askerlerince taşındığı görüldü.

Editör: Admin Admin