80’li yıllardan sıra dışı bir günü beyazperdeye yansıtan Oregon filminin galası önceki gün Kanyon Paribu Cineverse’te düzenlendi.

Ümit Ünal’ın senaryosunu kaleme aldığı, Kerem Ayan’ın yönetmenliğini üstlendiği ve Muzaffer Yıldırım yapımcılığında beyazperdeye taşınan filmin galasına sanat dünyasından birçok isim katıldı.

ASLI İNANDIK 

Sinema tarihinde ses getirmiş birçok güçlü filme ve senaryoya katkı sağlamış Ümit Ünal, tiyatro sahnesindeki başarılı kariyerinden sonra ilk yönetmenlik deneyimiyle merak uyandıran Kerem Ayan ve izleyicinin beğenisini kazanan yapımlarda imzası bulunan Muzaffer Yıldırım yapımcılığında hayata geçirilen Oregon filminin galası Türkiye’nin iş ve sanat dünyasından birçok ismin katıldığı bir organizasyonla Kanyon Paribu Cineverse’te gerçekleşti.

ALPER SALDIRAN 

80’li yılların toplumsal yaşamından insan panoramaları sunan Oregon filmi dinamik hikayesi, alışılmamış olay örgüsü ve zengin oyuncu kadrosuyla büyük bir ilgi gördü. Döneme dair kostümler ve nostaljik dekorlar ile harmanlanmış film izleyenleri büyülerken taşıdığı mizah ögeleriyle neşeli anlara imza attı. 

ASLI İNADIK - SERKAN ÇAYOĞLU 

Sadece sinemalarda vizyona giren filmde Aslı İnandık, Serkan Çayoğlu, Ferit Aktuğ, Selen Uçer, Nazlı Bulum, Özgür Emre Yıldırım, Nejat İşler, Burcu Biricik, Fırat Çelik, Onur Gürçay, Billur Melis Koç, Melisa Doğu ve Zihni Göktay ile Nevra Serezli rol alıyor.

ASLI İNANDIK - NAZLI BULUM 

Bir ‘müzik kaseti’ hikayesi etrafında şekillenen ve izleyiciyi alışılmamış bir olay örgüsü içerisine çeken dinamik kurgusuyla Oregon, NuLook Production yapımcılığında 28 Nisan’da vizyonda.

ATİLLA DORSAY - LEMAN DORSAY 

BİLLUR MELİS KOÇ - SELEN ÜÇER - ASLI İNANDIK- NAZLI BULUM 

DUYGU SARIŞIN 

FERİT AKTUĞ 

İREM HELVACIOĞLU 

KALBEN 

MELİSA DOĞU 

MUZAFFER YILDIRIM 

NAZLI BULUM 

ÖZGE GÜREL - ASLI İNANDIK - SERKAN ÇAYOĞLU 

ÖZGÜR EMRE YILDIRIM 

SELEN ÜÇER 

SERKAN ÇAYOĞLU

UMUT KURT 

ZEYNEP ATAKAN 

ZİHNİ GÖKTAY

Editör: MURAT ÖZER