Birleşmiş Milletler Yakın Doğu'daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA), Gazze Şeridi’nin güneyinde Refah kentinde bulunan konukevinin İsrail tarafından bombalandığını duyurdu.

"KONUKEVİMİZ İSRAİL TARAFINDAN BOMBALANDI"

UNRWA’dan yapılan açıklamada, “Dün Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah'ta bulunan UNRWA'ya ait bir konukevi İsrail Deniz Kuvvetlerinin saldırısı sonucu büyük hasar gördü. Refah'ta bulunan BM uluslararası personeli saldırıdan 90 dakika önce binayı terk etmişti. Konukevi ağır hasar görmesine rağmen personel arasında herhangi bir can kaybı rapor edilmemiştir” denildi.

Teksas’da geçici kürtaj izni, 'Teksas Yüksek Mahkemesi' tarafından durduruldu Teksas’da geçici kürtaj izni, 'Teksas Yüksek Mahkemesi' tarafından durduruldu

FOTO ARŞİV

UNRWA KOMİSERİ PHILIPPE LAZZARINI: “SALDIRI, GAZZE’DE GÜVENLİ BİR YER OLMADIĞININ KANITI

UNRWA Genel Komiseri Philippe Lazzarini, saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada, “Bu son saldırı Gazze'de hiçbir yerin güvenli olmadığının bir başka göstergesidir. Ne kuzey, ne orta bölgeler ne de güney. BM tesisleri, hastaneler, okullar, sığınaklar ve ibadethaneler de dâhil olmak üzere sivil altyapının korunmasının göz ardı edilmesi, Gazze'deki sivillerin her gün yaşadığı dehşetin bir kanıtıdır” dedi.