Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, BM’nin 78. kuruluş yıl dönümü sebebiyle yayınladığı kutlama mesajında, “Biz bölünmüş bir dünyayız. Bizler birleşmiş milletler olabiliriz ve olmalıyız” ifadelerine yer verdi.

ANTONIO GUTERRES: "BİZ BÖLÜNMÜŞ BİR DÜNYAYIZ. BİZLER BİRLEŞMİŞ MİLLETLER OLABİLİRİZ VE OLMALIYIZ"

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, 78 yıl önce Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 51 ülke tarafından imzalanan antlaşma ile San Francisco’da kurulan BM için yayınladığı mesajında, “Bundan 78 yıl önce bugün yürürlüğe giren şart, bölünmeleri iyileştirme, ilişkileri onarma ve barışı inşa etme kararlılığı ruhuna dayanmaktadır. Biz bölünmüş bir dünyayız. Birleşmiş milletler olabiliriz ve olmalıyız” ifadelerini kullandı.

AB’DEN ORTAKLIK MESAJI

Avrupa Adalet Divanı, AB Komisyonu’nu Covid aşısı sözleşmesi davasında kusurlu buldu Avrupa Adalet Divanı, AB Komisyonu’nu Covid aşısı sözleşmesi davasında kusurlu buldu

Avrupa Birliği (AB) yayınladığı kutlama mesajında, “AB ve BM olarak doğal ortaklarız. Aynı değer ve hedefleri paylaşıyoruz. Birlikte sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ulaşmalı, iklim krizini çözmeli ve küresel eşitsizlikleri azaltmalıyız” dedi.

Editör: MURAT ÖZER