Erdoğan: "Türkiye-Yunanistan olarak dünyaya örnek olmak arzusundayız" Erdoğan: "Türkiye-Yunanistan olarak dünyaya örnek olmak arzusundayız"

Avrupa Birliği (AB) Dışişleri Bakanları, İsrail-Filistin gündemiyle bugün Maskat’ta bir araya geldi.AB Dışişleri Bakanları bugün Umman’ın başkenti Maskat’ta İsrail- Filistin gündemiyle bir araya geldi. Avrupa Birliği Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bakanlar Toplantısı Maskat'ta başladı. Tarihle bir randevumuz var: İsrail/Filistin'deki durumu yatıştırmak için güçlerimizi birleştirmeli ve uzun vadeli çözümler üzerinde çalışmalıyız. Her iki bölgenin refahı ve istikrarı için stratejik ortaklığımızı güçlendirmeliyiz” dedi.

AB Dışişleri Bakanları bugün Umman’ın başkenti Maskat’ta İsrail- Filistin gündemiyle bir araya geldi. Avrupa Birliği Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bakanlar Toplantısı Maskat'ta başladı. Tarihle bir randevumuz var: İsrail/Filistin'deki durumu yatıştırmak için güçlerimizi birleştirmeli ve uzun vadeli çözümler üzerinde çalışmalıyız. Her iki bölgenin refahı ve istikrarı için stratejik ortaklığımızı güçlendirmeliyiz” dedi.