Sanayi Bakanı Kacır: "Afrika ile ticaret hedefimiz 50 milyar dolar" Sanayi Bakanı Kacır: "Afrika ile ticaret hedefimiz 50 milyar dolar"

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "2024 yılı; yıllık enflasyonda düşüşün başladığı, rezerv yeterliliğinin daha da arttığı, kur korumalı sistemin sonlandığı, cari açıkta kalıcı iyileşmenin başladığı, bütçe disiplininin tesis edildiği, sürdürülebilir yüksek büyümenin temellerinin güçlendiği bir yıl olacaktır" dedi.

HAZİNE BAKANI MEHMET ŞİMŞEK: "2024, ENFLASYONDA DÜŞÜŞÜN BAŞLADIĞI BİR YIL OLACAK"

Bakan Şimşek, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Programımızın olumlu sonuçlarını yeni yılda da almaya devam edeceğiz.  2024 yılı; yıllık enflasyonda düşüşün başladığı, rezerv yeterliliğinin daha da arttığı, kur korumalı sistemin sonlandığı, cari açıkta kalıcı iyileşmenin başladığı, bütçe disiplininin tesis edildiği, sürdürülebilir yüksek büyümenin temellerinin güçlendiği bir yıl olacaktır. Daha müreffeh bir Türkiye için programımızı kararlılıkla uygulamaya devam edeceğiz. Geleceğe güvenle baktığımız bir yıl olması dileğiyle, yeni yılınızı en içten dileklerimle kutlar, sağlık, huzur ve mutluluklar dilerim" ifadelerine yer verdi. 
 

Editör: MURAT ÖZER