CHP Grup Başkan Vekili Engin Özkoç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkındaki davanın karar duruşması yapıldığı gün Almanya'ya gitmesiyle ilgili, "Kılıçdaroğlu, Türkiye'de adaletin tamamen bitmiş olabileceğini düşünemedi" dedi.

CHP Grup Başkan Vekili Engin Özkoç, TBMM'de basın toplantısı düzenledi. Özkoç, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkındaki mahkeme kararına ilişkin, "Bu kararın arkasında Recep Tayyip Erdoğan'ın bitmeyen hıncı var. 31 Mart'ta devirdikleri sandığı, bir kez daha devirmeye çalışıyorlar. O gün aldıkları cevabı, bugün yine alacaklar. Halkın seçme gücünü, aklını, ferasetini hafife almak, pahalıya mal olacak" diye konuştu.

Özkoç, Meclis’in de Türkiye’nin de gündeminde adaletsizliğin yer aldığına dikkat çekerek, "Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde hala bütçeyi konuşuyoruz; ama bütün arkadaşlarımız Ekrem İmamoğlu'ndan bahsediyorlar. Ekrem İmamoğlu olayı bir skandaldır. Biz bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde bunu konuşacağız" ifadelerini kullandı.

Akşener: "Gel, Türkiye'ye yakışır bir düzenleme yapalım" Akşener: "Gel, Türkiye'ye yakışır bir düzenleme yapalım"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İmamoğlu ile ilgili kararın açıklandığı gün Almanya’da bulunmasıyla ilgili soruya Özkoç, "Kılıçdaroğlu, Türkiye'de adaletin tamamen bitmiş olabileceğini düşünemedi. Kılıçdaroğlu, yasaların bu kadar tükenmiş olduğunu bilemedi. Kılıçdaroğlu, hakimlerin vicdanının bu kadar körelmiş olabileceğini bilemedi. Eğer bu ülkede birazcık adalet varsa, eğer bu hakimlerde birazcık vicdan varsa, bunu alamazlar dedi. Ama Cumhuriyet Halk Partisi büyük bir ailedir. Kılıçdaroğlu değil Almanya, dünyanın öbür ucuna da gitseydi, Cumhuriyet Halk Partisi'nin ailesinin bir ferdine dokunulduğu zaman, saatler içerisinde gelir, onunla kucaklaşır ve mücadelesine devam eder. Biz gösterişe dayalı bir siyaseti asla yapmayız. Kemal Kılıçdaroğlu tam bir devlet adamıdır. Dün Almanya'daydı, bugün Saraçhane'de yanında" ifadelerini kullandı.

TBMM Sanayi ve Teknoloji Komisyonu’nda görüşmeleri devam eden ve limanların 49 yıllığına kiraya verilmesini de düzenleyen kanun teklifine yönelik eleştirilerini sürdüren Özkoç, "Teklif, özelleştirilen limanların sözleşme süresini, ihalesiz 49 yıla çıkartıyor. Yasaya, akla, vicdana aykırı bu düzenlemeyi daha önce de getirdiler; tepki gösterdik, geri çektiler. Bir kez daha getirdiler, yasalaştı. Yasayı Anayasa Mahkemesi'ne götürdük. Anayasa Mahkemesi iptal etti. Yasama yılı başında bir kez daha getirdiler. Yine tepkimiz üzerine komisyondan çekildi. Aslında bunun bir soygun olduğunu onlar da biliyorlar. Şimdi 4'üncü girişimleri" dedi. (DHA)

Bu haber DHA’nın abonelerine gönderdiği içerik doğrultusunda yayınlanmıştır. haberchannel.com editörleri bu habere herhangi bir editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.