Hamas’ın silahlı kanadı El-Kassam Tugayları, dün akşam insani sebeplerden serbest bıraktıkları iki rehinenin görüntüsünü paylaştı.

El-Kassam, Telegram kanalından paylaştığı görüntülerle birlikte “El Kassam Tugayları, Mısır'ın arabuluculuğu yoluyla, mecburi insani ve tıbbi nedenlerden dolayı tutuklu Nurit Yitzhak ve Yocheved Lifschitz'i serbest bıraktı” açıklamasını yaptı.

İsviçre merkezli Uluslararası Kızılhaç Komitesi (ICRC), rehinelerin serbest bırakılmasına yardımcı olduklarını belirterek “Bu akşam 2 rehinenin daha serbest bırakılmasını ve Gazze dışına nakledilmesini sağladık.

İsrail-Daniel Hagari: "7 Ekim’de kaçırılan 137 kişi Gazze’de tutuluyor" İsrail-Daniel Hagari: "7 Ekim’de kaçırılan 137 kişi Gazze’de tutuluyor"

Tarafsız bir aracı olarak rolümüz, bu çalışmayı mümkün kılmaktadır ve gelecekte (rehinelerin) serbest bırakılmalarını kolaylaştırmaya hazırız” açıklamasını yaptı. Dün akşam iki kişinin daha bırakılmasıyla Hamas tarafından rehin alınan ve serbest bırakılan kişilerin sayısı toplamda 4'e ulaştı.