Günümüzün Chopin’i olarak anılan Rafał Blechacz, 3 Mart 2023 günü çıkan yeni albümüyle Chopin’in kült eserlerini kendinden parçalar ile birleştirerek piyasaya sundu.

Rafał Blechacz : ‘’Chopin’’ 

"Bu parçaları kaydetmeden önce onlarla bazı maceralar yaşadığımı hissediyorum," diyor son albümü vatandaşı Chopin'e bir saygı duruşu olan Rafał Blechacz. "Bugün tempo rubato, dinamik kontrastlar ve duygusal aşırılıkların kullanımı konusunda daha özgürüm ve belki de bazı fikirler konusunda daha cesurum. Stüdyoya girmeden önce daha fazla beklemek istemedim." 

Blechacz'ın Chopin sanatına olan bağlılığı, 2005 Varşova Uluslararası Chopin Piyano Yarışması'nda kazandığı zaferden öncesine dayanıyor. Yıllar içinde derinleşmeye ve olgunlaşmaya devam eden bu bağlılık, yeni ifade ve anlam katmanlarını ortaya çıkarma arzusuyla destekleniyor. Blechacz’ın Chopin albümü, piyano repertuarının müzikal açıdan en maceracı ve teknik açıdan en zorlu eserleri arasında yer alan 2 ve 3 numaralı sonatların anlayışlı yorumlarını sunuyor. 

Blechacz, "Hayatımın bu aşamasında bu olağanüstü eserlerin dördünü de kaydedebildiğim için çok mutluyum" diyor. "Bu programla dünyanın her yerinde, farklı konser salonlarında ve farklı piyanolarda çalarak birçok deneyim yaşadım. Bu bestelerin güzelliğini dinleyicilerle gerçekten paylaşmak istedim."

RAFAŁ BLECHACZ VE THE DARE’DAN YEPYENİ ÇIKIŞLAR

The Dare : ‘’Good Time’’

Vokalist, söz yazarı ve prodüktör Harrison Patrick Smith'in solo projesi The Dare, 3 Mart 2023 günü "Good Time" isimli yeni parçasını yayımladı. 

"'Good Time' hedonizmin karanlık tarafını temsil ediyor" diyor Smith. ‘’Bu şarkı, ‘Girls’ çıkışımın partisinden sonraki günün sabahı gibi. Daha iyi bir deyişle, her şey berbat haldeyken eğlenmeye çalışmak ve başarısız olmak."

"Good Time", The Dare'in hem eleştirmenlerden hem de yeni hayranlarından büyük beğeni toplayan ilk single'ı "Girls"ü takip ediyor. Parça, The New York Times, Dazed, The FADER, NYLON ve daha fazlasından ‘2022'nin En İyileri’ listelerine seçildi ve Matty Healy, Charli XCX, Phoebe Bridgers ve bir dizi başka isimden bolca tebrik ve övgü aldı.

O zamandan bu yana geçen aylarda The Dare, Freakquencies partisini Lower East Side'ın ünlü mekânı Home Sweet Home'da düzenledi ve ayrıca Milano'da Gucci ve Los Angeles'ta Celine için DJ'lik yaptı.

Cevher ve Resul Dindar'dan muhteşem düet! Cevher ve Resul Dindar'dan muhteşem düet!