Başta Kazakistan olmak üzere, Almanya, Tayland, Türkiye, Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri gibi Dünya’nın 6 farklı ülkesinde 10’dan fazla şehirde inşaat, sağlık, maden, turizm, paylaşımlı ofis, gıda gibi birçok farklı sektöre başarılı yatırımlar gerçekleştiren Rams Global çatısı altında faaliyet göstermekte olan Rams Türkiye, dijital yayın platformu GAİN Medya’yı satın aldı. Rams Türkiye’nin, GAİN Medya hisselerinin tamamını bünyesine kattığı bu işlem, yatırım portföyünü farklı alanlarda da geliştirmeyi hedefleyen Rams Global’in medya sektöründeki ilk satın alması oldu.

Bu satın alımın ardından GAİN Medya’yı sektörde uzman isimler, oyuncular, sanatçılar ve akademisyenlerden oluşan yerel bir ekiple birlikte yönetmeyi planladıklarının ve GAİN Medya’nın bugüne kadar sahip olduğu vizyonunu sahiplenerek ileriye taşımak istediklerinin altını çizen Rams Global CEO’su Faruk Bülbül’ün konuyla ilgili açıklaması şu şekilde:

“Bugüne kadar başta inşaat olmak üzere, sağlık, maden, turizm, paylaşmalı ofis, gıda gibi birçok farklı sektörde yatırımlar yapan Rams Global olarak, bir yandan bu sektörlerdeki faaliyetlerimize aynı inanç ve istekle devam ederken bir yandan da medya sektöründe de başarılı işlere imza atacağımızdan eminiz. GAİN’in bugüne kadarki çalışmalarını geliştirerek devam ettirecek ve marka vizyonunu sahiplenerek ileriye taşıyacağız. GAİN izleyicisinin alıştığı ve izlemekten keyif aldığı içerikleri sürdürürken, daha çok seyirciye ulaşan yapımlarla da mevcut kitleyi genişletmeyi hedefliyoruz. Streaming platformlarının globalde ve Türkiye’deki hızlı büyümesi yatırımcılar için de potansiyel alanlar açıyor. GAİN’e yaptığımız yatırımla, bu alanda adından bahsettirecek oyunculardan biri konumuna geleceğimize inanıyoruz. Rams Global olarak bizler bugün halihazırda faaliyetlerimizi sürdürdüğümüz Kazakistan, Almanya, Rusya, Tayland, Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelerdeki  kaynaklarımızı da kullanarak bu ülkelerle ortak yapımlara imza atmayı ve böylelikle bir yandan GAİN Medya içeriklerini zenginleştirirken, diğer yandan bir Türk Medya kuruluşunu uluslararası pazara taşımayı, uluslararası bir marka yaratmayı hedefliyoruz.”

Editör: MURAT ÖZER