Antalya'da bu yıl 59'uncusu düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu başladı. Sporcular 138 kilometrelik ilk etabı 2,5 saatte tamamlayacak.

59. CUMHURBAŞKANLIĞI TÜRKİYE BİSİKLET TURU BAŞLADI 

Antalya'dan başlayarak İstanbul'a kadar uzanan ve Türkiye'nin en büyük projelerinden biri olan 59'uncu Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu başladı. 14 ülkeden 25 takım ve 175 bisikletçi yaklaşık 2 bin kişilik organizasyonda 8 gün boyunca pedal çevirecek. 1188 kilometrelik parkurda yarışmacılar birinci olmak için kıyasıya yarışıp ter dökecek. 163 kariyer zaferi bulunan profesyonel bisiklet yarışçısı 'Sprintlerin Kahramanı' olarak da bilinen Mark Cavendish de yarışa katılan sporcular arasında yer aldı.

Sabah erken saatlerde start noktasında toplanan sporcular ısınma antrenmanı yaptı. Çok sayıda vatandaşın büyük ilgi gösterdiği 59'uncu Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nda çocuklar da yer aldı. Yarış, start düdüğüyle Lara'daki Düdenpark'tan başladı. Sporcular Belek, Serik, Döşemealtı ve Aksu'yu takip edip şehir merkezine giriş yapacak. Sporcular saat 13.00'te Atatürk Parkı'nda 138 kilometrenin sonunda ilk etabı sonlandıracak.

59. CUMHURBAŞKANLIĞI TÜRKİYE BİSİKLET TURU İLK ETABI SONA ERDİ

Antalya'da bu yıl 59'uncusu düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun ilk etabı tamamlandı. İstanbul'da tamamlanacak turun ilk etabının kazananları sırasıyla Fabio Jakobsen, Sasha Weemaes ve Simon Dehairs oldu.

Antalya'dan başlayarak İstanbul'a kadar uzanan ve Türkiye'nin en büyük projelerinden biri olan 59'uncu Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu başladı. 14 ülkeden 25 takım, 175 bisikletçi, yaklaşık 2 bin kişilik organizasyonda, 8 gün boyunca pedal çevirecek. 1188 kilometrelik parkurda yarışmacılar birinci olmak için kıyasıya yarışıp ter dökmeye başladı.

163 kariyer zaferi bulunan profesyonel bisiklet yarışçısı 'Sprintlerin Kahramanı' olarak da bilinen Mark Cavendish'in de aralarında bulunduğu sporcular sabah erken saatlerde start noktasında toplandı. Çok sayıda vatandaşın büyük ilgi gösterdiği 59'uncu Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Lara'daki Düdenpark'tan saat 10.30'da başladı. Sporcular Belek, Serik, Döşemealtı ve Aksu'yu takip edip şehir merkezine giriş yaparak 138 kilometreyi 3 saate yakın sürede tamamladı. 2 saat 56 dakika 14 saniyede finişi geçen Fabio Jakobsen birinci olurken, Sasha Weemaes ikinci, Simon Dehairs ise üçüncü oldu. Yarışların ardından düzenlenen ödül töreni ile kazanan sporculara madalyaları verildi.

Rafael Nadal, Fransa Açık'a ilk turda veda etti... Rafael Nadal, Fransa Açık'a ilk turda veda etti...

59'uncu Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun ikinci etabı olan 190,6 kilometrelik Kemer-Kaş (Kalkan) etabı, yarın koşulacak.

Editör: Admin Admin