Bayraktar 'KIZILELMA' Orta İrtifa Sistem Tanımlama Testini başarıyla tamamladı! Bayraktar 'KIZILELMA' Orta İrtifa Sistem Tanımlama Testini başarıyla tamamladı!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 2,7 milyar TL tutarındaki mart ayına ilişkin yaşlı ve engelli aylıklarının hak sahiplerinin hesaplarına yatırdıklarını açıkladı.

"2,7 MİLYAR TL YAŞLI VE ENGELLİ AYLIĞI YATIRDIK"

Bakan Yanık, mart ayı yaşlı ve engelli aylıklarına ilişkin yazılı açıklama yaptı. Yanık, yaklaşık 1,5 milyar TL tutarında yaşlı aylığı ödemesi yapıldığını kaydetti. Engelli aylığı kapsamında da yaklaşık 1,2 milyar TL ödeme yapıldığını bildirdi. Engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik kapsayıcı ve düzenli sosyal yardım programları geliştirdiklerini bildiren Yanık, "Engelli ve yaşlı vatandaşların toplumsal hayata tam ve etkin katılımları ile bağımsız şekilde yaşayabilmeleri için eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata her alanda yanındayız. Bu doğrultuda mart ayına ilişkin 2,7 milyar TL yaşlı aylığı ve engelli aylığını, hak sahiplerinin hesaplarına yatırdık" dedi. Yanık, engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik hizmetlerin insan odaklı ve hak temelli politikalar çerçevesinde yürütüldüğünü kaydetti. (DHA)