Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Borsa İstanbul'da 13,6 milyar TL yabancı yatırım girişi gerçekleşti" dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Borsa İstanbul'da işlem gören ve rekor seviyeleri test eden şirketlere 1-18 Ağustos 2022 tarihleri arasında 13,6 milyar TL yabancı yatırım girişi gerçekleşti" dedi.

Güven endeksi, perakende ticaret ve inşaat sektöründe arttı Güven endeksi, perakende ticaret ve inşaat sektöründe arttı

"BORSA İSTANBUL'DA 13,6 MİLYAR TL YABANCI YATIRIM GİRİŞİ GERÇEKLEŞTİ"

Bakan Nureddin Nebati, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Borsamızın öncülüğünde sermaye piyasalarımız derinleşmeyi sürdürüyor. Borsa İstanbul'da işlem gören ve rekor seviyeleri test eden şirketlere 1-18 Ağustos 2022 tarihleri arasında 13,6 milyar TL yabancı yatırım girişi gerçekleşti. Eş zamanlı olarak, TCMB brüt rezervimizde de 3 haftalık süreçte 15,4 milyar dolar artış kaydedildi. Sermaye ve para piyasalarımızda güven ortamının sürdürülmesi açısından yabancı yatırımcının yüksek ilgisi bizleri sevindirmektedir" ifadelerini kullandı.

Nebati, Türkiye Ekonomi Modeli ile yürütülen politikaların çok yönlü ve hedef odaklı olduğuna işaret ederek, "Finans ve sermaye piyasalarını destekleyici adımlarımızı sürdürecek, üreterek büyüyen Türkiye olma yolunda kararlılıkla ilerlemeye devam edeceğiz" açıklamasında bulundu. (DHA)