Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "1 milyar 876 milyon TL 'Evde Bakım Yardımı'nı yatırmaya başladık" dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bakıma ihtiyacı olan ağır engelli vatandaşlar ve ailelerine, ekonomik destek sağlamak amacıyla bu ay toplam 1 milyar 876 milyon TL 'Evde Bakım Yardımı'nı hesaplara yatırmaya başladıklarını açıkladı.

ABD’de tek motorlu uçak yüksek gerilim hattına çarparak asılı kaldı! ABD’de tek motorlu uçak yüksek gerilim hattına çarparak asılı kaldı!

"1 MİLYAR 876 MİLYON TL 'EVDE BAKIM YARDIMI'NI YATIRMAYA BAŞLADIK"

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 'Evde Bakım Yardımı' ödemelerine ilişkin yazılı açıklama yaptı. Bakan Yanık, engelli vatandaşlara yönelik bakım hizmetlerini, aile odaklı sosyal hizmet politikası doğrultusunda geliştirip çeşitlendirdiklerini belirterek, "Engelli bireylerin bakımının aile yanında sağlanması ve yaşadıkları çevrede desteklenmesi amacıyla 2006 yılında başlattığımız 'Evde Bakım Yardımı' ile bakıma ihtiyaç duyan ağır engelli yakını olan ve bakımını üstlendiği için çalışamayan vatandaşlarımızı destekliyoruz" dedi.

'Evde Bakım Yardımı' kapsamında hak sahibi başına aylık 3 bin 336 TL ödeme yapıldığını aktaran Yanık, "Bakıma ihtiyacı olan ağır engelli vatandaşlar ve ailelerine ekonomik destek sağlamak amacıyla bu ay toplam 1 milyar 876 milyon TL 'Evde Bakım Yardımı'nı hesaplara yatırmaya başladık. Bu ay 562 bin vatandaşımız, 'Evde Bakım Yardımı'ndan yararlanıyor. Ödemelerin tüm engelli vatandaşlarımıza hayırlı olmasını dilerim. Bu doğrultuda geliştirdiğimiz kapsayıcı, eşitlikçi ve sürdürülebilir hizmetler ile ekonomiden sosyal hayata kadar her alanda engelli vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu vurgulamak isterim" ifadelerini kullandı. (DHA)