CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında gerçekleştirilen olağanüstü Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısı sona erdi.

Akşener: "Nevruz, katile özgürlük dilenme günü değildir" Akşener: "Nevruz, katile özgürlük dilenme günü değildir"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, Millet İttifakı'ndan ayrıldığına ilişkin açıklaması sonrası CHP MYK, Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında olağanüstü toplandı. Genel merkezdeki toplantı yaklaşık 2 saat sürdü. Toplantıda, Akşener'in cumhurbaşkanlığı adaylık sürecine ilişkin dün yaptığı açıklamaları ve sonrasındaki gelişmeler ele alındı.

YAVAŞ VE İMAMOĞLU, AKŞENER İLE GÖRÜŞECEK

Toplantının ardından CHP'den, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Meral Akşener'i ziyaretlerine ilişkin yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, "Sayın Genel Başkanımız, ismi zikredilen iki Büyükşehir Belediye Başkanımızın Sayın Meral Akşener'i İYİ Parti Genel Merkezi dışında ziyaret etme talebine olumlu yaklaşmıştır. Sayın Genel Başkanımız, kendisi de daha önce belirttiği gibi, Halil İbrahim sofrasının küçülmesini değil, bilakis büyümesini arzulamaktadır. İki Büyükşehir Belediye Başkanımız bu görüşmede iradelerinin Sayın Genel Başkanımıza bağlı olduğunu, aday olarak da Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu görmek istediklerini iletecekler ve ittifakın devam etmesini talep edecekler. Meselenin Türkiye olduğu ve Genel Başkanımızın herkesin oyunu alacak, her rengi temsil edecek bir aday olacağı herkesin malumudur" denildi. (DHA)

Bu haber DHA’nın abonelerine gönderdiği içerik doğrultusunda yayınlanmıştır. haberchannel.com editörleri bu habere herhangi bir editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.