Filistin Kızılayı, Han Yunus’ta bulunan Al-Amal Hastanesi’nin 40 gün süren İsrail kuvvetleri kuşatmasının ardından hizmet dışı kaldığını, hastanede biri sağlık görevlisi 2 kişinin hayatını kaybettiğini ve 3 kişinin de yaralandığını duyurdu.

FİLİSTİN KIZILAYI: "AL-AMAL HASTANESİ HİZMET DIŞI KALDI"

'İkinci Dünya Savaşı' gazisinin cinayeti 56 yıl sonra çözüldü 'İkinci Dünya Savaşı' gazisinin cinayeti 56 yıl sonra çözüldü

Filistin Kızılayı’ndan yapılan açıklamada, “Han Yunus kentindeki Al-Amal Hastanesi, işgal güçlerinin hastane ekiplerini ve yaralıları tahliye etmeye zorlaması ve girişlerini toprak bariyerlerle kapatmasının ardından hizmet dışı bırakıldı ve tamamen durdu. İşgal güçlerinin şiddetli bombardımanı ve hastaneye doğru sis bombaları ve ateş açması sonucunda Gazze'deki acil ameliyathane ekibinden meslektaşımız Ameer Abu Aisha'nın da aralarında bulunduğu 2 kişi hayatını kaybetmiş, 3 kişi de yaralanmıştır. Filistin Kızılayı, uluslararası toplumun hastane personeli, hastalar ve yerinden edilmiş kişiler için gerekli korumayı sağlayamamasının ardından Al Amal Hastanesi'nin hizmet dışı bırakılmasından duyduğu hayal kırıklığını ifade eder. Hastane 40 günden fazla bir süre kuşatma altında tutulmuş ve işgal güçleri kuşatmayı yeniden başlatıp hastanedeki herkesi hastaneyi terk etmeye zorlamadan önce defalarca bombalanmıştır” denildi.

Editör: Admin Admin