Akbanklılar sömestir alışverişlerini yaparken 4.200 TL’yi aşan chip-para da kazanıyor!.. Akbanklılar sömestir alışverişlerini yaparken 4.200 TL’yi aşan chip-para da kazanıyor!..

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Durgunluk riski ile karşı karşıya olan dünyanın gelişmiş ekonomilerinde sanayi üretimi hız keserken, Türkiye'de ise sanayi üretimi ekim ayı itibarıyla hem aylık hem de yıllık bazda güçlü bir artış göstermiştir" dedi.

"SANAYİ ÜRETİMİ GÜÇLÜ BİR ARTIŞ GÖSTERMİŞTİR"

Bakan Nebati, Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada, "Durgunluk riski ile karşı karşıya olan dünyanın gelişmiş ekonomilerinde sanayi üretimi hız keserken, Türkiye'de ise sanayi üretimi ekim ayı itibarıyla hem aylık hem de yıllık bazda güçlü bir artış göstermiştir. Ekim ayı; ara malında, dayanıklı tüketim malında, sermaye malında üretimin güçlendiği bir ay olurken yerli üretimi ve ihracatı önceleyen politikalarımız çerçevesinde sanayide çarklar hızla dönmeye devam etmektedir. Dün verisi açıklanan istihdamdaki artışın ardından sanayi üretimindeki yükseliş, Türkiye Ekonomi Modeli'nin çıktılarını bizlere göstermeye devam etmektedir" ifadelerine yer verdi. (DHA)