Yoi Studio’nun Kurucusu Dilan Karaarslan, hazırladığı yılbaşı sofrasında MAG Genel Yayın Yönetmeni Beril Çavuşoğlu’nu ağırladı.

2022'ye sayılı günler kala hazırladığı yılbaşı sofrası ile göz dolduran Dilan Karaarslan, yeni yıl heyecanını MAG Aralık sayısında anlattı. Yeni yılın kendisi için ne ifade ettiğini aktararak sohbete başlayan Karaarslan “Yeni yıl elbette ki yeni başlangıçlar, yeni hedefler, yeni umutlar ve beklenen mucizeler demek. Aynı zamanda özellikle dekorasyon alanında yeni trendlerin gelişini haber veren bir zamanı ifade ediyor. Her yılbaşında tüm aile bir araya gelmek ve büyük bir sofranın etrafında toplanarak yeni yılı karşılamak benim geleneğim” dedi. 

DİLAN KARAARSLAN: “BÜYÜK BİR SOFRANIN ETRAFINDA TOPLANARAK YENİ YILI KARŞILAMAK BENİM GELENEĞİM” 

2022 için yılbaşı sofrasında nasıl bir konsept uygulayacağını anlatan Dilan Karaarslan “Bu yıl yılbaşı soframın konseptini Pip Studio’nun Love Birds serisi ve Baci Milano’nun yeni yıl süslemeleri ile oluşturduk. Yılbaşı denince akla ilk gelen geleneksel kırmızı rengi ve Love Birds serisinin kırmızı ve pembenin uyumunu taşıyan çizgileri ile soframıza taşıdık. Yine kırmızı rengin yoğunluğunu yaşamak için Chiara Alessi kristal bardakları da bu konseptte kullandık. Kukinalar, kozalaklar ve tabii ki yılbaşının olmazsa olmazı mumlarla süslemelerimi tamamlamayı ve tüm enerjimi de bu sofraya yansıtarak herkes için unutulmaz bir yılbaşı sofrası hazırlamayı planlıyorum” dedi. 

Yılbaşı sofrası hazırlarken nelerden ilham aldığını da anlatan Karaarslan “Yeni yıl konsepti; ilham almak için oldukça fazla seçeneğin olduğu bir zaman. Yeni yıl sofralarında kozalaklar, mumlar ve kukinaları kullanmayı aynı zamanda kristallerle de sofraya ışıltı katmayı çok seviyorum. Yılbaşı soframı hazırlarken ilhamımı; sofrada ağırlayacağım kişilerin enerjisinden alıyorum” açıklamasında bulundu. Şık bir sofranın kendisi için ne ifade ettiğini “Benim için şık bir sofra hazırlarken en önemli şey; iç enerjimi sofraya yansıtmak. Renk uyumu da çok önemli bir konu. Aslında; renkleri ve konsepti o sofranın kuruluş amacı belirliyor” sözleriyle açıklayan Karaarslan “Yılbaşı sofrası, doğum günü sofrası ya da yıldönümü sofrası; hepsinin kendi içinde bir hikâyesi var ve konseptin temelini bu hikâyeler ile oluşuyor” dedi. 

 

Öncelikle yeni yıl sizin için ne ifade ediyor? Yılbaşı için özel gelenekleriniz var mı?

Yeni yıl elbette ki yeni başlangıçlar, yeni hedefler, yeni umutlar ve beklenen mucizeler demek. Aynı zamanda özellikle dekorasyon alanında yeni trendlerin gelişini haber veren bir zamanı ifade ediyor. Her yılbaşında tüm aile bir araya gelmek ve büyük bir sofranın etrafında toplanarak yeni yılı karşılamak benim geleneğim...

Genellikle yılbaşı gecelerini nasıl geçiriyorsunuz? Bu yıl için özel bir planınız var mı?

Yılbaşı gecelerini her yıl büyük ve özenle hazırlanmış bir sofra etrafında ailem ve dostlarımla geçiriyorum. Bu yıl da yine tüm sevdiklerimle o sofranın etrafında toplanıp, bol kahkaha ile eğlenerek geçirmeyi planlıyorum.

2021 yılını nasıl değerlendiriyorsunuz? Bu yıl siz ve aileniz açısından nasıl geçti ve sizlere neler kattı?

2021 yılı benim için oldukça yoğun ve hareketli bir yıl oldu. Uzun zamandır üzerinde çalıştığım hayalim olan Yoi Studio’yu hayata geçirdim. Açıkçası; 2021 yılının benim için en büyük kazanımı da bu oldu. Tüm dünyaca geçirdiğimiz zorlu pandemi koşullarına rağmen benim için unutulmayacak ve çok değerli bir yıl oldu diyebilirim.

Bugüne kadar geçirdiğiniz en güzel yılbaşı gecesinden bahsedebilir misiniz?

Benim için ailem ve sevdiklerimle bir arada olduğum her yılbaşı gecesi özel ve değerli oldu. Klasik bir cevap gibi gelebilir ama doğrusu bu... Sonuçta sağlıklı olduğumuz ve sevdiklerimizle geçirdiğimiz her gün en güzel bir gün değil midir?

Bu yıl yılbaşı sofranızın konsepti ve sunumu nasıl olacak?

Bu yıl yılbaşı soframın konseptini Pip Studio’nun Love Birds serisi ve Baci Milano’nun yeni yıl süslemeleri ile oluşturduk. Yılbaşı denince akla ilk gelen geleneksel kırmızı rengi ve Love Birds serisinin kırmızı ve pembenin uyumunu taşıyan çizgileri ile soframıza taşıdık. Yine kırmızı rengin yoğunluğunu yaşamak için Chiara Alessi kristal bardakları da bu konseptte kullandık. Kukinalar, kozalaklar ve tabii ki yılbaşının olmazsa olmazı mumlarla süslemelerimi tamamlamayı ve tüm enerjimi de bu sofraya yansıtarak herkes için unutulmaz bir yılbaşı sofrası hazırlamayı planlıyorum.

Yılbaşı sofrası hazırlarken nelerden ilham alıyorsunuz?

Yeni yıl konsepti; ilham almak için oldukça fazla seçeneğin olduğu bir zaman. Yeni yıl sofralarında kozalaklar, mumlar ve kukinaları kullanmayı aynı zamanda kristallerle de sofraya ışıltı katmayı çok seviyorum. Yılbaşı soframı hazırlarken ilhamımı; sofrada ağırlayacağım kişilerin enerjisinden alıyorum.

Size göre şık bir sofra nasıl olmalıdır? Renk ve düzen olarak tercihleriniz var mı?

Benim için şık bir sofra hazırlarken en önemli şey; iç enerjimi sofraya yansıtmak. Renk uyumu da çok önemli bir konu. Aslında; renkleri ve konsepti o sofranın kuruluş amacı belirliyor. Yılbaşı sofrası, doğum günü sofrası ya da yıldönümü sofrası; hepsinin kendi içinde bir hikâyesi var ve konseptin temelini bu hikâyeler ile oluşuyor.

Yılbaşı sofranızda olmazsa olmaz dediğiniz ya da sıklıkla kullandığınız bir aksesuarlar var mı?

Baci Milano’nun yılbaşı süsleri, mumlar, kozalaklar, peçetelikler ve kukinalar olmazsa olmazlarım... Tabii bir de Chiara Alessi bardaklar ve ışıltılı çatal bıçaklar da soframda mutlaka olmalı...

Sofranıza bir isim verecek olsanız; bu isim ne olurdu?

Yoi’s Magical Table.

2022 yılından beklentilerinizi ve dileklerinizi bizimle paylaşır mısınız?

2022 yılının herkese sağlık ve huzur getirmesi en büyük beklentim. Daha güzel, aydınlık, ferah, şans ve mucizelerle dolu ve tüm dileklerimizin gerçekleştiği bir yıl olmasını diliyorum.