Finansal teknoloji şirketi Papara, Seyahat Sağlık Sigortası ürününü duyurdu. Kullanıcılara iki farklı plan seçeneğiyle Seyahat Sağlık Sigortası satın alma olanağı sunan ürün, şirketin sigorta kategorisindeki üçüncü ürünü oldu.

Schengen Vizesi başvurularında zorunlu tutulan seyahat sağlık sigortası için yenilikçi bir çözüm duyuruldu. 2022’de sigorta aracılığı alanında bir şirket kurarak 15 milyonu aşkın kullanıcısına yenilikçi sigorta ürünleri de sunmaya başlayan finansal teknoloji şirketi Papara, Seyahat Sağlık Sigortası ürününü tanıttı. Yeni ürünle Papara kullanıcıları, uygulamalarını kullanarak birkaç adımda diledikleri tarih aralığında geçerli olacak Seyahat Sağlık Sigortasını iki farklı plan seçeneğiyle satın alabilir hale geldi.

PLAN ALTERNATİFLERİ, KAPSAMI VE DENEYİMİYLE FARKLILAŞIYOR

Papara’nın okunması gereken uzun belgelerle, karmaşık kapsamlarla, onlarca imzayla özdeşleşen sigorta ürünlerini daha kolay bir kullanıcı deneyimiyle sunabilme yaklaşımıyla hayata geçirdiği Seyahat Sağlık Sigortası ürünü, Seyahat Sağlık ve Premium Seyahat olmak üzere iki farklı plan içeriyor. Seyahat edecekleri bölgeyi ve tarihleri seçen, sigortalanacak kişinin bilgilerini giren kullanıcılar, teklifleri görerek iki plandan birini seçebiliyor.

Güven endeksi hizmet sektöründe düştü, perakende ticaret ve inşaat sektörlerinde yükseldi... Güven endeksi hizmet sektöründe düştü, perakende ticaret ve inşaat sektörlerinde yükseldi...


 

Seyahat Sağlık Sigortası 30 bin Euro'ya kadar tıbbi tedavi hizmetleri, Kovid-19 ve bulaşıcı hastalığa yakalanılması, 60 Euro’ya kadar acil diş tedavisi masrafları ve yarışmalar hariç kayak yaparken yaşanabilecek kazaların tedavi giderleri gibi başlıkları kapsarken; Premium Seyahat Sigortası, seyahat eden kişileri pasaport veya bilet kaybı, uçuş kaçırma, bagaj kaybolması gibi risklerden de koruyor. Ayrıca Premium Seyahat Sigortası’nda hukuki yardım ve idari asistans gibi hizmetler de kapsam dahilinde sunuluyor. Üstelik kullanıcılar, Papara’dan Seyahat Sağlık Sigortası satın aldıklarında şirketin harcadıkça kazandıran programı Cashback ile yüzde 5 anında nakit kazanıyor. Çok yakında kredi kartına taksit seçeneğiyle Seyahat Sağlık Sigortası alma olanağı da sunulacak.


 

Seyahat Sağlık Sigortası, daha önce ekran kırılması ve diğer hasarları kapsayan Cep Telefonu Sigortası ve Türkiye’deki tüm veterinerlerde geçerli Evcil Hayvan Sigortası’nı duyuran şirketin üçüncü sigorta ürünü oldu. Şirket, önümüzdeki dönemde Konut Sigortası, Ferdi Kaza Sigortası ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası gibi sigorta ürünlerini daha iyi deneyimler ve yenilikçi bir yaklaşımla sunmaya devam edecek.