Suriye Sağlık Bakanlığı, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen depremin ardından Latakya, Tartus, Hama ve Halep’in etkilendiği, yer yer yıkıntıların olduğunu duyurdu. Bakanlık, can kaybını 237 olarak açıklarken 639 kişinin de yaralandığını belirtti.

Suriye Sağlık Bakanlığı’nın resmi Telegram adresinden yapılan açıklamada, “Halep, Latakya, Hama ve Tartus vilayetlerinde 237 kişi hayatını kaybetti, 639 kişi de yaralandı. Depremin ilk anlarından itibaren Sağlık Bakanlığı acil yönetim heyeti toplanarak değerlendirme ve müdahaleye başladı. Sağlık Bakanlığı tüm valiliklerdeki kamu ve özel sağlık kuruluşlarını seferber etmiş olup, sağlık konvoyları valiliklerde yönetilerek etkilenen bölgelere gönderilmektedir” denildi.

SURİYE'DE CAN KAYBI 248'E YÜKSELDİ 

EGM: "Depreme ilişkin provokatif paylaşım yapan 29 kişi tutuklandı" EGM: "Depreme ilişkin provokatif paylaşım yapan 29 kişi tutuklandı"

Suriye Sağlık Bakanlığı, depremde hayatını kaybedenlerin sayısının 248’e yükseldiğini duyurdu. Yaralı sayısı ise 700 olarak açıklandı.

Suriye Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Halep, Latakya, Hama ve Tartus vilayetlerinde 700 kişi yaralandı, 248 kişi öldü. Tüm valiliklerde kamu ve özel sağlık kuruluşları alarm halinde. Halep, Latakya ve Hama'ya 4 tır dolusu ilaç, cerrahi ve acil durum malzemesi gönderildi” denildi.

Suriye Sağlık Bakanlığı, depremde hayatını kaybedenlerin sayısının 326’ya yükseldiğini duyurdu. Yaralı sayısı ise 1042 olarak güncellendi.

Suriye Sağlık Bakanlığı, depremde hayatını kaybedenlerin sayısının 371’e yükseldiğini duyurdu. Yaralı sayısı ise 1089 olarak güncellendi.

Suriye Sağlık Bakanlığı, depremde hayatını kaybedenlerin sayısının 430’a yükseldiğini duyurdu. Yaralı sayısı ise 1315 olarak güncellendi.

Suriye Sağlık Bakanlığı, Halep, Lazkiye, Hama, Tartus vilayetlerinde deprem sonrasında hayatını kaybedenlerin sayısının 556’ya yükseldiğini duyurdu. Yaralı sayısı ise 1395 olarak güncellendi.