Son dönemlerde Türkiye gündemini yakından ilgilendiren seçim süreci pek çoğumuzu yoğun stres altında bıraktı.

Bu dönemde bir yandan gündemi takip ederken, bir yandan da kendimizi sağlıksız atıştırmalıklar ve yiyeceklere yönelirken bulduk.

YAZA HAZIRLIK: BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİZİ GÜÇLENDİRİN!

Duygusal olarak yoğun geçirdiğimiz bu uzun süreçte hem stres hem de sağlıksız beslenmek vücudumuzu asidik hale getirdi.

Yaza girmeden önce bir detoks programı uygulayarak bedeni ve bağırsakları arındırıp, zihnimizi boşaltarak sağlıklı bir bedene ve ruha kavuşabiliriz.

Yoğun strese maruz kaldığımız dönemlerde günlük rutinlerimizden ve yaşadığımız çevreden uzaklaşmak, zihnen ve bedenen detoks yapmak, doğada zaman geçirmek stresi azaltmaya yardımcı olacak en güzel yöntemlerden bir kaçıdır.

Yaz aylarının yaklaşmasıyla beraber, hem bedenen, hem de zihinsel olarak arınmak için profesyonel desteğe ihtiyaç duyanlar için dünyaca ünlü sağlık kliniği VIVAMAYR çok özel bir program sunuyor.

Göl ve ormanlarla kaplı muhteşem bir doğanın ortasında konumlanmış VIVAMAYR’ın en yeni programlarından ‘Stres Kontrolü’ Mayr kürü ile bağırsakları arındırıp yenilerken, meditasyon, yoga, stres terapileri ile zihinsel bir arınma da sağlıyor.

VIVAMAYR’ın eşsiz doğası ve bol oksijenli dağ havasında yapılan yürüyüşler de adeta bir terapi gibi ruhu ve bedeni canlandırıyor.

MAYR KÜRÜ NEDİR 

Sağlık Bakan Koca: "Görevimizde yeni döneme başladık" Sağlık Bakan Koca: "Görevimizde yeni döneme başladık"

Dünyada bağırsak sağlığı ve vücut sağlığı arasındaki ilişkiyi ilk keşfeden Dr. FX Mayr, sağlıklı ve zinde bir vücuda sahip olmaya giden yolun sağlıklı bağırsaklardan geçtiğini ve buna ulaşmanın da ancak yeme alışkanlıklarını değiştirerek kazanılacağını savunmaktadır.

Neyin yenmeyeceğine dair uzun listeler yerine, besinlerin pişirilme şekilleri, hangi besinlerin beraber tüketildiği ve çiğneme alışkanlıkları gibi gündelik yaşam rutininde yapılacak küçük farklılıklarla büyük sonuçlar elde edilebilmektedir.

Bu metodun günümüzdeki en önemli uygulayıcısı olan Avusturya’daki dünyaca ünlü sağlık kliniği VIVAMAYR, Mayr felsefesini günümüz teknolojisi ile birleştirerek Modern Mayr Tıbbı’nı geliştirmiştir.

Mayr felsefesi ışığında bağırsak sağlığını korumak için geliştirilen bir kaç basit prensip ile sağlıklı, mutlu ve enerjik bir yaşamın kapılarını aralarken, ince bir beden ve ışıldayan bir cilt sağlıklı ve güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmanın yanında doğal olarak gelir.

Hayatımızı kalıcı olarak değiştirecek, uygulaması basit Mayr Prensipleri nelerdir?

- Yemeğe yarım saat kala su içmeyi kesip, yemek esnasında ve yemekten en az bir saat sonrasına kadar su içmemek. - Lokmaları 30-40 kere çiğnemek.

- Saat 16.00’dan sonra kesinlikle çiğ sebze, meyve, salata tüketmemek.

- Akşam yemeklerini erken ve az yemek, mümkünse sadece sebze çorbası içmek, hatta haftada 1-2 gün akşam yemeği yememek.

- Lokal ve mevsiminde sebze meyveleri tüketmek (çiğ olarak yenilecekse en geç akşam 16.00’da)

- Yemek aralarında atıştırmamak ve yemek aralarını en az 4-5 saat bırakıp sadece su ve bitkisel çay içmek

 - Aktif bir yaşam sürmek, mümkünse günde 1 saat yürüyüş yapmak (kişiye göre günde en az 10.000 adım atmak)