Adalet Bakanı Bozdağ, Yozgat'ın Saraykent ilçesinde Millet Bahçesi ile Aile Sağlık Merkezi'nin toplu açılış töreninde konuştu.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "15 Temmuz'da bu milletin verdiği mücadele, sadece FETÖ'cülere karşı değil, onları destekleyen, yularını elinde tutan ülkelere ve güçlere karşı bir mücadeledir. Bu ülkede darbe teşebbüsü ya da muhtıra rüyası görenler veya böyle rüya peşinde koşanlar bilmelidir ki artık Türkiye'de darbeler muhtıralar devri kapanmıştır" dedi.

Adalet Bakanı Bozdağ, Yozgat'ın Saraykent ilçesinde Millet Bahçesi ile Aile Sağlık Merkezi'nin toplu açılış töreninde konuştu. Bakan Bozdağ, 15 Temmuz darbe teşebbüsünün 6'ıncı yılı olduğunu hatırlatarak, 15 Temmuz'da milletine, devletine, Meclis'ine, hükümetine, vatanına, bayrağına sahip çıkan ve bu mücadeleyi yaparken şehadet şerbetini içen bütün şehitleri rahmetle andığını, gazilere sıhhatli uzun ömür dilediğini söyledi.

'TÜRKİYE'DE DARBELER DEVRİ KAPANMIŞTIR'

15 Temmuz darbe teşebbüsünün, FETÖ'nün TSK içindeki teröristlerle tek başına yapabileceği bir iş olmadığını vurgulayan Bozdağ, şunları söyledi:

"Onlara destek veren, talimat veren, güç veren, lojistik sağlayan ülkeler var, istihbarat örgütleri var, karanlık güçler var. 15 Temmuz'da bu milletin verdiği mücadele sadece FETÖ'cülere karşı değil, onları destekleyen, yularını elinde tutan ülkelere ve güçlere karşı mücadeledir. 7 düvele karşı verilmiş büyük bir mücadeledir. Eğer Türk milletinin Cumhurbaşkanımızın liderliğinde verdiği bu demokrasi mücadelesini başka bir millet ya da Tayyip Bey değil de başka bir ülkenin lideri vermiş olsaydı emin olun o ülkeye ve o ülkenin liderine uluslararası ödüllerden verilmedik ödül kalmazdı, her ödülü verirlerdi. Nobel barış ödülü dahil ne kadar uluslararası nişan, ödül varsa hepsini takdim ederlerdi ama demokrasi mücadelesini veren Türk halkı, tankların altına yatan, kurşunlara karşı şehadete koşar gibi koşan Türk halkı olunca bunlara öncülük eden Türk milletinin lideri Recep Tayyip Erdoğan olunca bu büyük demokrasi mücadelesini bu büyük zaferi görmezden geldiler."

Türkiye üzerinde kim ne hesap yaparsa yapsın bunun Türk halkından döneceğini ifade eden Bozdağ, "Bu ülkede darbe teşebbüsü ya da darbe, muhtıra, rüyası görenlere böyle rüya gördürmek isteyenlere cesaret verenler ve böyle rüya peşinde koşanlar bilmelidir ki artık Türkiye'de darbeler ve darbe teşebbüsleri, muhtıralar devri kapanmıştır. Türk milleti 15 Temmuz'da kendi eliyle bu kapıları tamamen sonuna kadar kapatmıştır. Birileri yeniden açmaya yeltenir ise yine karşısında aziz Türk milletini bulacaktır. Türkiye'nin yürüyüşünü ne terör örgütleri ne de onları yenileyen, destekleyen ülkeler durduramayacaktır" diye konuştu.

'YHT COĞRAFİ NEDENLERLE GECİKTİ'

Avrupa Birliği ve NATO'dan Rusya’ya kınama... Avrupa Birliği ve NATO'dan Rusya’ya kınama...

Ardından Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren (YHT) Projesi'ne değinen Bakan Bozdağ, şöyle konuştu:

"YHT projesinde uzunca bir süredir çalışmalar devam ediyor. Elmadağ'da yaşanan, coğrafyadan kaynaklı bazı sorunlar nedeniyle süre uzadı. Şu anda bakanlıktan aldığımız bilgilere göre, bu sorunları da inşallah aşmak üzereyiz. Sorunlar aşıldığı takdirde, hızlı treni inşallah bu yılın sonunda belki yeni yılın başında milletimizin hizmetine sunma imkanımız olacaktır. Buradan şunu açıkça ifade etmek isterim; YHT, finans eksikliğinden yahut başka nedenlerden değil, sadece coğrafyanın imkan vermemesi nedeniyle uzamaktadır. Çünkü yerin altında çalışma yapıldığında oradan su çıkıyor, yumuşak zemin çıkıyor. Hızlı trenin böyle bir zeminden geçmesi teknik olarak imkansız olduğu için hızlı trene uygun bir coğrafya ve zemin arayışı devam ediyor. Şu anda buldukları yerden çalışmalar sürüyor. İnşallah yeniden böyle bir sıkıntılar çıkmaz ve bu meselede artık sona gelmiş oluruz. Siyasi takip eksikliğinden, iktidarın iradesinden, parasızlıktan değil sadece coğrafyanın mevcut niteliklerinden kaynaklanan sorun olduğunu ifade etmek isterim. İnşallah 2023 Yozgat'ın hızlı trenle buluştuğu yıl olacaktır."  

'YENİ BİR YÖNETİM BİÇİMİ ÇIKTI'

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Sorgun ilçesinde 'AK Parti İlçe Danışma Meclisi Toplantısı'na katıldı. Burada konuşan Bozdağ, muhalefet partilerini eleştirerek, "Bakın; biz tatilde, bayramda hep beraber milletin arasındayız. Toplantılar, eser açılışları yapıyoruz. Ama bunlar sel felaketinde tatilini dahi bozmuyorlar. Böyle bir şey olur mu? Sel oluyor, 'Ben tatilden telefonla felaket bölgesini yönettim' diye yeni bir yönetim biçimi çıktı ortaya. Aziz milletimizin bu olup biten her şeyi, vicdan terazisinde dosdoğruca tarttığına yürekten inanıyorum. Türkiye'nin yalanla dolanla, yalancılara inanarak alacağı bir mesafe yoktur" dedi.

'ALTI YÜZÜ BİR ARAYA GELSE MAĞLUP EDEMEYECEKLER'

Ardından CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik televizyona çıkma çağrısını hatırlatan Bozdağ, "'Televizyona çıkalım tartışalım, kim iyiyse halk karar versin' diyor ya. Şimdi siyasetin meydanı sandık değil midir? Seçim meydanı değil midir? Tam 15 seçimdir Tayyip bey bu meydanda baş pehlivandır. Çıkan her rakibini yenmiştir. 2018'de ilk defa yürütme organı, devlet başkanı seçimini yaptık. Şimdi ikinci seçim yapılacak. Ama Sayın Kılıçdaroğlu'nun birinci seçimde karşısına çıkmaya yüreği yetmedi. Şimdi de yüreği yeter mi, yetmez mi bilmiyoruz. Çıkacak, çıktı, geldi gitti. Yahu çık gürle, 'Ben varım' de. Ama adamlarda yürek yok; 'Biz Tayyip beyle tek başımıza baş edemeyiz, hepimize bir elense çeker bizi tuş eder' diyorlar. O zaman gelin 6 kişi bir olalım dediler. Bunların altısı değil, altı yüzü bir araya gelse Allah'ın izniyle mağlup edemeyecekler. Bu kadro milletin duasını ve desteğini aldığı sürece; Rabbimin desteği, yardımı olduğu sürece 7 düvel bir araya gelse yenilmez bir kadro olarak Allah'ın izniyle yoluna devam edecektir" diye konuştu. (DHA)