Çanakkale'nin Yenice ilçesinde Riçhter ölçeğine göre 4.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Marmara ve Ege bölgesinde birçok ilde hissedilen depremde ilk belirlemelere göre herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, AFAD ve ilgili kurumların saha taramalarını sürdürdüğünü belirtti.

Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD) verilerine göre, saat 21.38'de merkez üssü Çanakkale'nin Yenice ilçesinde Riçhter ölçeğine göre 4.9 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Yerin 10.44 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem, başta İstanbul olmak üzere Ege ve Marmara bölgesinde çok sayıda ilde hissedildi. Depremi hissedilen bölgelerde vatandaşlar endişe ile evlerinden çıkarken, ilk belirlemelere göre herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı.

BAKAN YERLİKAYA: SAHA TARAMALARI SÜRÜYOR

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, depremle ilgili sosyal medyadan yaptığı ilk açıklamada, “Çanakkale Yenice'de 4.9 büyüklüğünde meydana gelen depremde AFAD ve ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha taramalarına başlamıştır. Çevre illerden de deprem hissedilmiştir. An itibari ile olumsuz bir durum yoktur. Gelişmeleri takip ediyoruz. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.” İfadelerine yer verdi.

MSB: "12 terörist etkisiz hale getirildi!" MSB: "12 terörist etkisiz hale getirildi!"

'SAHA TARAMA ÇALIŞMALARI DEVAM ETMEKTEDİR'

AFAD tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Çanakkale ilimizin Yenice ilçesinde saat 21.38’de meydana gelen 4.9 büyüklüğündeki #deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir durum bulunmamaktadır. Ekiplerimiz teyakkuz halinde olup saha tarama çalışmaları devam etmektedir. Etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunarız" denildi. (DHA)

DEPREMDE PANİKLE İKİNCİ KATTAN ATLAYAN 1 KİŞİ ÖLDÜ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çanakkale’nin Yenice ilçesinde meydana gelen ve geniş bir bölgede hissedilen 4.9 büyüklüğündeki depremde Bursa'da bir kişinin apartmanın ikinci katından atlayarak, hayatını kaybettiğini duyurdu. Bakan Koca, "Bu akşam Çanakkale Yenice'de meydana gelen; Çanakkale yanı sıra Balıkesir ve İstanbul’da da hissedilen 4.9 büyüklüğündeki depremde, Bursa'nın Nilüfer ilçesindeki bir vatandaşımız, korku sebebiyle ikinci kattan atlayarak ağır yaralanmış; ambulansla kaldırıldığı Çekirge Devlet Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmiştir. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı diliyorum. Allah hepimizi afetlerden korusun" dedi.

'EKİPLER SAHADA ÇALIŞMALARINA BAŞLADI'

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ise "Çanakkale Yenice'de meydana gelen ve İstanbul başta olmak üzere çevre illerden de hissedilen 4,9 büyüklüğündeki deprem nedeniyle vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. İl Müdürlüğü ekiplerimiz tüm kurumlarımızla birlikte sahada çalışmalarına başladı. Rabbim, ülkemizi her türlü afetten korusun" ifadesini kullandı. (DHA)

Editör: Admin Admin