Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Cezayir’de Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, görüşmeye ilişkin yaptığı açıklamada, “Sayın Tebbun ile görüşmemizde, Cezayir ile enerji alanı başta olmak üzere mevcut iş birliğimizi ve potansiyel iş birliği imkanlarımızı değerlendirdik. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Tebbun arasında daha önce belirlenen 10 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefimize ulaşabilmek için ticari ilişkilerimizin artırılması ve ticaretin kolaylaştırılması konularını da kapsamlı bir şekilde ele aldık. Görüşmemizde ayrıca ikili ve bölgesel meseleleri de ele alma imkanımız oldu. İsrail’in Filistin’de işlediği insanlık suçlarına karşı Cezayir’in konumunu takdir ediyoruz. Filistin konusunda Cezayir ile her platformda dayanışmamızı sürdürecek, Filistinli kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Sayın Tebbun ve heyetine misafirperverlikleri için teşekkür ediyor, dost ve kardeş ülke Cezayir ile her platformda birlikteliğimizin artarak devam etmesini temenni ediyorum” dedi.

YILMAZ, CEZAYİR CUMHURBAŞKANI TEBBUN İLE FUAR AÇILIŞINA KATILDI'

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Ülkemizin onur konuğu olarak davet edildiği 55. Uluslararası Cezayir Fuarı’nın açılışına, Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Abdülmecid Tebbun ile birlikte katıldık. Cezayir’de faaliyet gösteren Türk firmalarını da dahil ettiğimizde, 55. Uluslararası Cezayir Fuarı’na; savunma sanayi, hazır giyim ve tekstilden makine sanayiine, otomotivden dayanıklı tüketim mallarına kadar geniş bir yelpazede hizmet veren 80’in üzerinde firmamız yoğun bir ilgi gösterdi. Fuarda ülkemizi gururla temsil eden kurumlarımızın stantlarını Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Mahinur Özdemir Göktaş ve Ticaret Bakanımız Sayın Ömer Bolat ile birlikte ziyaret ederek Cezayir’deki temaslarımızı tamamladık" ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İrlanda Meclis Başkanı Fearghail ile görüştü... Cumhurbaşkanı Erdoğan, İrlanda Meclis Başkanı Fearghail ile görüştü...

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Cezayir için önemi büyük olan 55. Uluslararası Cezayir Fuarı’nın hayırlara vesile olmasını dileyerek, "Misafirperverlikleri için Cezayir Cumhurbaşkanı Sayın Tebbun ve Cezayirli yetkililere şükranlarımı sunuyor, dost ve kardeş Cezayir halkına muhabbetlerimi iletiyorum" dedi. 

Editör: Admin Admin