Enuygun.com IATA’nın “25by2025” kampanyasına katılan ilk online seyahat şirketi oldu...

Türkiye’nin Lider Seyahat Sitesi Enuygun.com IATA’nın “25by2025projesine dahil olan ilk online seyahat şirketi olarak önemli bir farkındalığa imza attı. 

Söz konusu anlaşma çerçevesinde IATA 25by25'i destekleyecek olan Enuygun.com, böylece kadın çalışanların şirket içerisindeki rolünü güçlendirecek. 

Türkiye’nin Lider Seyahat Sitesi Enuygun.com seyahat sektörüne yeni bakış açıları kazandırmaya devam ediyor. Son olarak Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği IATA ile anlaşma imzalayan Enuygun.com, anlaşma doğrultusunda havacılık sektöründe kadın temsiliyetinin artırılmasını ve sektörde cinsiyet eşitliği konusunda farkındalığın geliştirilmesini amaçlayan IATA 25by25'e destek verecek. 

TÜİK, kasım ayı enflasyon rakamlarını açıkladı... TÜİK, kasım ayı enflasyon rakamlarını açıkladı...

Gönüllülük esasına dayalı olan 25by2025 girişimi, 2025 yılına kadar anlaşmaya imza atan organizasyonlar genelinde kıdemli rollerde görev alan kadın sayısının yükseltilmesini ve kadın temsiliyetinin az olduğu alanlardaki kadın çalışan sayısının artırılmasını hedefliyor. 

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Enuygun COO’su Nihan Çolak Erol, “International Air Transport Association (IATA)’nın öncülük ettiği 25by2025 inisiyatifine imza atan ilk online seyahat pazaryeri olmaktan gurur duyuyoruz. 25by2025 kapsamında havacılık sektöründe yönetici pozisyonlarda kadın temsilinin artırılması hedefleniyor. Wingie Enuygun olarak şu anda kadın çalışan sayımızla ortalamanın üzerinde bulunmaktan ve sektörümüzdeki ortalamayı yukarı çıkarmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu oranı artırmak ve sektörümüzde cinsiyet dengesini sağlamak için çalışmaya devam edeceğiz. Çıtayı daha da yüksek tutarak 2025 yılına kadar kadın-erkek çalışan oranımızı koruyacağımızı hatta bu oranı daha da dengeli bir hale getireceğimizi taahhüt ediyoruz.“dedi.