İzmir'de, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 84'üncü ölüm yıl dönümü nedeniyle Cumhuriyet Meydanı'nda tören düzenlenirken, Atatürk Anıtı'na çelenk bırakıldı.

İzmir'de, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 84'üncü ölüm yıl dönümü nedeniyle Cumhuriyet Meydanı'nda tören düzenlenirken, Atatürk Anıtı'na çelenk bırakıldı.Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 84'üncü ölüm yıl dönümü nedeniyle Cumhuriyet Meydanı'nda tören düzenlendi.

Törene İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Korgeneral Kemal Yeni ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in yanı sıra milletvekilleri, siyasi parti ve üniversite temsilcileri, bürokratlar ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Bakan Çavuşoğlu, Brükreş'te İsveç ve Finlandiyalı mevkidaşlarıyla üçlü görüştü Bakan Çavuşoğlu, Brükreş'te İsveç ve Finlandiyalı mevkidaşlarıyla üçlü görüştü

Vali Köşger, Korgeneral Yeni ve Başkan Soyer, Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı.

Atatürk'ün hayatını kaybettiği saat olan 09.05'te 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu, askeri bando eşliğinde İstiklal Marşı'nın okundu.