ABD Federal Havacılık İdaresi (FAA), Kanada’da çıkan orman yangınlarının dumanı nedeniyle azalan görüş mesafesinin hava yolculuğunu etkilediğini ve New York’ta bulunan LaGuardia Havalimanı’na giden uçuşları ertelediğini, Philadelphia Uluslararası Havaalanı’na yapılan kalkışların da iptal edildiğini duyurdu.

FAA’dan yapılan açıklamada, “Orman yangını dumanından azalan görüş mesafesi, bugün hava yolculuğunu etkilemeye devam edecek. New York City, Washington DC, Philadelphia ve Charlotte'a trafik akışını güvenli bir şekilde yönetmek için muhtemelen adımlar atmamız gerekecek. Kuzeydoğu, Ohio ve Orta Atlantik'ten LaGuardia Havalimanı’na giden uçuşları durdurduk. Görüş mesafesinin düşük olması nedeniyle Philadelphia Uluslararası Havaalanı’na yapılan kalkışlar iptal edilmiştir” ifadelerine yer verildi. 

FAA, LaGuardia’ya yapılacak uçuşların ortalama 54 dakika erteleneceğini belirtti.

Ayrıca LaGuardia ve Philadelphia havalimanlarına dair resmi sosyal medya hesaplarından da yolculara duyuru yapılarak, ‘uçuş durumunu hakkındaki güncellemeler için’ havayolları ile iletişimde olmaları çağrısında bulunuldu.

Avrupa Adalet Divanı, AB Komisyonu’nu Covid aşısı sözleşmesi davasında kusurlu buldu Avrupa Adalet Divanı, AB Komisyonu’nu Covid aşısı sözleşmesi davasında kusurlu buldu

Editör: MURAT ÖZER