Kuruluşunun üzerinden kısa süre geçmesine rağmen, sanatın tüm disiplinlerinde eser üreten bağımsız ve genç sanatçılara alan sağlayarak, sanat piyasasında fırsat eşitliği yaratma hedefiyle beğeni kazanan sanat alanı Loft Art, yeni sergisiyle sanatseverlerin karşısına çıktı.

HAMDİ AKIN VE SANATÇILAR

Şimdiye dek 3 farklı sergide 30 sanatçının 109 eserini sergilediği Loft Art’ın dördüncü sergisi Bir Kelebeğin Kasırgası’nın ön gösterimi gerçekleştirildi. Davete ve sanat camiasının önde gelen isimleri katıldı.

DİLARA AKIN

İstanbul Beşiktaş Nisbetiye On’daki Loft Art’da 20 Kasım 2022 Pazar tarihine kadar açık olacak sergide 15 bağımsız sanatçının tuval, heykel, enstalasyon ve video enstalasyon eserlerine yer veriliyor.

PELİN AKIN ÖZALP

KELEBEK ETKİSİ ÜZERİNE DÜŞÜNDÜRMEYİ HEDEFLİYOR

Bir Kelebeğin Kasırgası, izleyicileri, kelebek etkisini bir bakış açısı şeklinde ele alarak hayatta her şeyin birbiri ile bağlantılı birer örüntü içinde olduğunu ve küçük bir değişimin, birbiri ile bağlantılı olmayan başka bir şey üzerinde büyük değişikliklere neden olduğu algısı üzerine düşündürmeyi hedefliyor.

EROL TEZMAN - ABDULLAH OĞUZ

Sergide Akın Güreş, Aslı İrhan, Burak Ayazoğlu, Burak Dağ, Bora Aşık, Ece Kibaroğlu, Elif Fırat, Engin Konuklu, İpek Yücesoy, Murat Kosif, Oğuz Gököz, Özgün Şahin, Tansu Köse, Yağmur Uyanık ve Yılmaz Bulut olmak üzere 15 bağımsız sanatçının eserleri yer alıyor.

EVİN ŞAŞMAZ - BİLGİN SAZAK

ELDE EDİLEN GELİR TİKAV PROJELERİNE KAYNAK OLUYOR

Akfen Holding’in genç sanatçıları desteklerken, sanatın tüm disiplinlerinde eser üreten bağımsız sanatçılara alan sağlamayı amaçladığı sanat alanındaki ilk projesi olan Loft Art, bu sanatçılardan temsiliyet almadan onları görünür kılmayı hedefliyor.

EMİN HİTAY

Sanat alanında satışı gerçekleştirilen eserler, Akfen Holding tarafından kurulan, kadın, genç ve çocukları merkezine alarak ulusal ve uluslararası sosyal sorumluluk projeleri hayata geçiren Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) çalışmalarına da kaynak oluyor.

IŞIL - RÜŞTÜ REÇBER

TİKAV HAKKINDA:

İnsana yatırım yapan Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV); sürekli gelişen bilgi çağında yeniliklere uyum sağlayabilen, toplumsal ve evrensel değerlere saygılı, çevreye duyarlı, sosyal sorumluluk bilincine sahip bireylerin yetişmesi için projeler geliştirerek toplumsal fayda sağlamayı misyon edinmiştir.

AYŞE KEFLİ - GÖKÇE TAKUNYACIOĞLU

TİKAV’ın vizyonu; çağımızın hızla değişen bilgi dünyasında yenilikçi bir anlayış ile ulusal ve uluslararası düzeyde çalışmalar yaparak toplumun değişime uyum sağlamasına çözüm bulmak, gelişime liderlik edecek bireyleri topluma kazandırmak ve sosyal sorumluluk bilincinin yayılmasına öncülük etmektir. 

Loft Art HAKKINDA: 

Loft Art, bağımsız sanatçılar için eserlerini sergileyebilecekleri sanat alanı yaratmak amacıyla faaliyete geçti. Sanat piyasasında fırsat eşitliği yaratmayı hedefleyen Loft Art, farklı medyumlarda işler üreten bağımsız sanatçıları izleyiciyle buluşturuyor. 

PINAR KORKUT

Akfen Holding’in benimsediği kurumsal değerlerden hareketle yola çıkan Loft Art, bağımsız sanatçıların üretimlerini desteklemek ve sanat piyasasında onları görünür kılmayı hedefliyor. 

Loft Art’daki sergilerde satışı gerçekleştirilen eserler, Akfen Holding’in kurduğu, kadın, genç ve çocukları merkezine alarak ulusal ve uluslararası sosyal sorumluluk projeleri hayata geçiren Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) çalışmalarına da kaynak oluyor.

TİKAV Yönetim Kurulu Üyesi Dilara Akın’ın sorumluluğunda olan Loft Art’ın Sanat Direktörlüğü’nü de Ayşe Jaber üstleniyor.

Editör: MURAT ÖZER