Ünlü mimar Rıfat Baltaoğlu’nun, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşamını Cumhuriyet Altını üzerine resmettiği “Ata” sergisi ünlülerin katılımıyla açıldı.

Ünlü mimar Rıfat Baltaoğlu’nun, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşamını Cumhuriyet Altını üzerine resmettiği “Ata” sergisi ünlü isimlerin katılımıyla, Akatlar Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Sanatseverler Artweeks@Akaretler'de buluştu Sanatseverler [email protected]'de buluştu

RIFAT BALTAOĞLU - KENAN DOĞULU - BEREN SAAT

Ünlü Mimar Rıfat Baltaoğlu, Cumhuriyet’in 99. Yılına özel olarak hayata geçirdiği “Ata” sergisinin açılış kokteyli, Akatlar Kültür Merkezi’nde yapıldı. Açılış kokteyli; sanat, cemiyet ve iş dünyasından çok sayıda ünlü isimi bir araya getirdi.

EBRU AKEL

Atatürk’ün olağanüstü devrimci ruhu, ileri görüşlülüğü, çok yönlülüğü ve tüm dünyanının kabul ettiği büyük bir lider olması gibi özellikleri Cumhuriyet Altın’ının üzerine binlerce renk tonu kullanılarak resmedildiği Ata Sergi’sine; Kenan Doğulu, Beren Saat, Ebru Akel, Saba Tümer, Burak Elmas, Yelda Süren Elmas, Mehmet Aslan ve Sedef Kabaş gibi ünlü isim katılım gösterdi.

SABA TÜMER

10 Kasım Atatürk’ü anma günü ve Atatürk Haftası’na özel olarak Cumhuriyet Altın’ın üzerine o kara gün gibi simsiyah bir eserin de yer alacağı Ata Sergisi; 28 Ekim- 14 Kasım tarihleri arasında Akatlar Kültür Merkezi’nde ziyaret edilebilecek. 

YELDA SEREN ELMAS - BURAK ELMAS

Rıfat Baltaoğlu, “Ata Sergisi”nin sonrasında ise ileri dönüşüm tekniğini kullanıldığı eserlerinin yer aldığı sergiyle çalışmalarına devam edecek. 

SEDEF KABA

MEHMET ASLAN