Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Devletimizin ve milletimizin ortak düşmanı olan FETÖ ile mücadelemiz kararlı bir şekilde sürdürülecektir. Darbe kalkışmasında bulunanlar dünyanın hiçbir yerinde güvende olamayacaktır" dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle mesaj yayımladı. Kalın, Türk milletinin bu hain darbe girişimini başarısızlığa uğratarak bir destan yazdığını belirterek, o gece canı pahasına milli iradeye sahip çıkanların kahramanlığına ve FETÖ'cü hainler ile destekçilerinin karanlık yüzüne tüm dünyanın tanık olduğunu ifade etti.

Türk milletinin dayanışma ruhunun, her türlü uluslararası destekli terör grubunun planlarını boşa çıkaracak güçte olduğunu vurgulayana Kalın, şunları kaydetti:

"O geceki cesaretimiz, dik duruşumuz, birliğimiz ve kararlılığımız aynı heyecanla devam etmektedir. Devletimizin ve milletimizin ortak düşmanı olan FETÖ ile mücadelemiz kararlı bir şekilde sürdürülecektir. Darbe kalkışmasında bulunanlar dünyanın hiçbir yerinde güvende olamayacaktır. Dini ve manevi değerleri istismar ve tahrif ederek bir ihanet şebekesi, sapkın bir inanç ve Türkiye düşmanlarının maşası haline gelen FETÖ'ye karşı her zemin ve satıhta mücadelemiz devam edecektir. FETÖ'ye ülkelerinde kucak açanlara, göz yumanlara ve onları Türkiye'ye karşı kullanmaya çalışanlara çağrımızı yineliyoruz: Koynunuzda beslediğiniz yılan dönüp bir gün sizi de sokacaktır. Bu zehirli yapıdan bir an evvel kurtulun. 15 Temmuz destanının yıl dönümünde şehitlerimizi hürmetle, minnetle ve rahmetle yad ediyorum. Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 15 Temmuz ruhuyla Türkiye aşkına gayretle çalışmaya devam edeceğiz." (DHA)