Ticaret Bakanı Ömer Bolat, resmi ziyarette bulunmak üzere gittiği Tunus’ta Ticaret ve İhracatı Geliştirme Bakanı Kalthoum Ben Rejeb Guezzah ile bir araya geldi.

Bill Clinton: 'Kamala Harris'i destekleyeceğiz' Bill Clinton: 'Kamala Harris'i destekleyeceğiz'

Ticaret Bakanı Ömer Bolat ikili görüşmeye ilişkin yaptığı açıklamada, “Tunus Ticaret ve İhracatı Geliştirme Bakanı Sayın Kalthoum Ben Rejeb Guezzah ile son derece verimli bir ikili görüşme gerçekleştirdik.

Görüşmemizde, Türkiye ve Tunus arasındaki ticaret hacmini artırmak, çeşitlendirmek ve ekonomik iş birliğimizi güçlendirmek için atılması gereken adımları ele aldık. İlişkilerimizde ticaret safhasından yatırım safhasına geçişi desteklemek adına özel sektör odaklı organizasyonların düzenli bir şekilde gerçekleştirilmesinde mutabık kaldık. Karşılıklı olarak önümüzdeki dönemde düzenlenecek fuarlara katılımın yanısıra, helal ürünler ve turizm, sağlık, ulaştırma başta olmak üzere hizmet sektörlerinde iş birliğini geliştirme konusunda anlayış birliğine vardık. Bu görüşmenin, Afrika kıtasının giriş ülkelerinden Tunus ile ülkemiz arasındaki ekonomik ilişkilerin derinleştirilmesine ve karşılıklı fayda sağlayacak projelerin hayata geçirilmesine önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Editör: Admin Admin