Karikatürist Jim Davis tarafından 1978 yılında yaratılan, pazartesi günlerinden nefret etmesi ve lazanyaya olan sevgisiyle akıllarda kalan uyuşuk kedi Garfield, 31 Mayıs’ta seyirciyle buluşuyor. Bu kez vahşi bir dış mekân macerası yaşayacak olan Garfield’i orijinal dilinde ünlü oyuncu Chris Pratt seslendiriyor. Uzay Yolcuları, Galaksinin Koruyucuları ve Jurassic World gibi filmleriyle tanınan Pratt, Garfield’a nasıl hazırlandığını anlattı.

Garfield, yeni maceralarıyla beyazperdede seyirci ile buluşmak için gün sayıyor.

ÜNLÜ OYUNCU CHRIS PRATT, GARFIELD'E NASIL HAZIRLANDIĞINI ANLATTI: "6 AY BOYUNCA MİYAVLADIM. SADECE YEMEK YEDİM VE ŞEKERLEME YAPTIM!"

Garfield’in dağınık sokak kedisi babası Vic’in beklenmedik bir şekilde ortaya çıkışıyla yaşanacak maceraları konu alan filmde Garfield’i orijinal dilinde Chris Pratt seslendiriyor.  Pratt, Garfield gibi bir ikona nasıl hayat verdiğini esprili bir dille anlattı.

"O KADAR YEDİM Kİ, HALEN DİYETTEYİM"

Özünde fiziksellik, merak ve şakacı bir yaramazlık olduğunu bilinen Garfield’i seslendirmek için kelimenin tam anlamıyla sadece yemek yediğini ve şekerleme yaptığını açıklayan başarılı oyuncu, “Açıkçası hala diyetteyim, çünkü hayal ettiğim listeleri yiyebiliyor olmak bunu gerektirdi. 6 ay boyunca sadece miyavladım. Garfield'ın konuşabildiğini sonradan öğrendim bunu öncesinden bilmek hoş olurdu” diyor.

GARFIELD İLE GERÇEK BİR BAĞ KUIRDUM

Filmin sanat yönetmeni Mark Dindal’ın, hazırlık aşamasında iken Garfield'ın sesinin tam olarak kendisi gibi olduğunu fark ettiğini aktaran Pratt, “Dindal, sesimin biraz tembel ve alaycı bir tona sahip olduğunu ve bunu karaktere eklemek istediğini söyledi. Sesimle Garfield'ın sesi arasında çok fazla benzerlik var ve bunun seyirciye harika bir şekilde geçeceğini düşünüyorum. Garfield ile gerçek bir bağlantı kurduğuma eminim, izleyiciler de eminin ki bunu hissedecektir” şeklinde konuştu.

Yönetmen koltuğundan Mark Dindal’in oturduğu filmde, baş karakterin sesi olarak Chris Pratt'ın yanı sıra Samuel L. Jackson, Nicholas Hoult, Cecily Strong, Hannah Waddingham, Brett Goldstein, Bowen Yang, Harvey Guillén ve Ving Rhames kadroda yer alıyor.

Filmin Türkçe dublajında Garfield karakterini başarılı oyuncu ve seslendirme sanatçısı Engin Alkan, Jon’u ise seslendirme sanatçısı Harun Can seslendiriyor.

 Ülkemizdeki dağıtımını TME Films’in üstlendiği, “Garfield”, 31 Mayıs’ta vizyonda olacak.

 Filmin fragmanı: https://www.youtube.com/watch?v=-WzkZ1mDX3M

 Filmin Künyesi:

YÖNETMEN:                                                               

Mark Dindal

Senaryo:                                                                        

Paul A. Kaplan & Mark Torgove and David Reynolds

Jim Davis’in Garfield® karakterinden uyarlanmıştır.

Yapımcılar:                                                                   

John Cohen

Broderick Johnson

Andrew A. Kosove

Steven P. Wegner

Craig Sost

Namit Malhotra

Crosby Clyse

Uygulayıcı Yapımcılar:                                              

Jim Davis

Bridget McMeel

David Reynolds

Scott Parish

Carl Rogers

Dakota Johnson, 'Madame Web' filmindeki performansıyla Tom Cruise’a meydan okudu!.. Dakota Johnson, 'Madame Web' filmindeki performansıyla Tom Cruise’a meydan okudu!..

Simon Hedges

Chris Pflug

Louis Koo

Steve Sarowitz

Justin Baldwin

Peter Luo

OYUNCULAR                                                           

Chris Pratt

Samuel L. Jackson

Hannah Waddingham

Ving Rhames

Nicholas Hoult

Cecily Strong

Harvey Guillén

Brett Goldstein

Bowen Yang

Editör: Admin Admin