AFAD: Akdeniz, Muğla Marmaris açıklarında, saat 22.19’da 4.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi... AFAD: Akdeniz, Muğla Marmaris açıklarında, saat 22.19’da 4.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi...

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), "İran, Dışişleri Bakanlığı aracılığıyla ülkemizden gece görüşlü arama- kurtarma helikopteri talep etmiştir. Van ve Erzurum AFAD il müdürlüklerimizden 32 dağcı arama- kurtarma personeli ile 6 araç bölgeye intikal etmek üzere yola çıkmıştır" açıklamasında bulundu.

AFAD'ın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "Bugün, İran- Nahçıvan sınırında İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'yi taşıyan helikopterin kaza yaptığı bilgisi alınmıştır. İran, Dışişleri Bakanlığı aracılığıyla ülkemizden gece görüşlü arama- kurtarma helikopteri talep etmiştir. Van ve Erzurum AFAD il müdürlüklerimizden 32 dağcı arama- kurtarma personeli ile 6 araç bölgeye intikal etmek üzere yola çıkmıştır. Ayrıca Ankara, Diyarbakır ve Konya’dan 15'er kişilik dağcı arama- kurtarma personelimiz teyakkuz halindedir. Gelişmeleri takip ediyoruz" ifadelerine yer verildi.

Editör: Admin Admin