İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Yayın yasağının amacı, terör örgütlerinin amaçlarına hizmet edebilecek yayınlara mani olmak" dedi.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İstanbul'un Beyoğlu ilçesindeki patlama sonrası getirilen yayın yasağına ilişkin, "Yayın yasağının amacı toplumda korku, panik ve kargaşa oluşturabilecek, terör örgütlerinin amaçlarına hizmet edebilecek yayınlara mani olmaktır" dedi.

Bakan Akar: "Dostumuzu birlikte dost görür, düşmanımızı da yine birlikte düşman biliriz" Bakan Akar: "Dostumuzu birlikte dost görür, düşmanımızı da yine birlikte düşman biliriz"

"YAYIN YASAĞININ AMACI, TERÖR ÖRGÜTLERİNİN AMAÇLARINA HİZMET EDEBİLECEK YAYINLARA MANİ OLMAK"

İletişim Başkanı Altun, yaptığı yazılı açıklamada, bugün İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde meydana gelen patlamayla ilgili olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 13 Kasım 2022 tarih ve 04181 sayılı yazısı ile yayın yasağı getirildiğini hatırlatarak, "Yayın yasağının amacı toplumda korku, panik ve kargaşa oluşturabilecek, terör örgütlerinin amaçlarına hizmet edebilecek yayınlara mani olmaktır. Yaşanan olayla ilgili olarak devletimizin tüm kurum ve kuruluşları hızlı, titiz ve etkin bir şekilde soruşturma yürütmektedir. Bu süreçte medya kuruluşlarını sorumlu olmaya, sosyal medya kaynaklı dezenformatif içeriklere itibar etmemeye, ilgili kamu otoritelerinin açıklamalarını esas almaya davet ediyoruz" ifadelerine yer verdi. (DHA)